Zpět na » Synot liga » Macelu kluby podpořily

Macelu kluby podpořily

Macelu kluby podpořily © -

0

Líbilo se

13.11. - Zástupci první a druhé ligy vyslovily důvěru na ligovém shromáždění předsedovi komise rozhodčích a delegátů Luďkovi Macelovy. Někteří jeho svěřenci v minulých kolech totiž fatálně chybovali.

Mladá Boleslav tak zůstala s ostrou kritikou proti Macelovi sama. V pohárovém utkání Středočechů, kdy jim rozhodčí mylně neuznali gól pro domnělý ofsajd, se však proti žádnému ze sudích neohradila.


Šéf rozhodčích také připustil, že si na rozhodčího stěžoval Most, který v minulém kole přišel kvůli fatálnímu přehmatu Radka Kociána o jeden gól. Mostecký šéf ale poukázal jen na tento nešťastný zápas, k práci komise on ani drtivá většina klubů výhrady neměl.


Novinkou od příštího ročníku bude superpohár. V něm se střetne vítěz ligy s vítězem poháru. Tento způsob je tradiční v mnoha evropských zemích. V Česku to je novinka a název by měl obsahovat jméno generálního partnera, podle zákulisních informací by to mohl být Tipsport.


Změnou projde i domácí pohár, v němž se nově od čtvrtfinále bude hrát dvoukolově, to znamená jeden zápas doma a jeden venku. Finále se pak jako již tradičně bude hrát na neutrální půdě.


Ligové shromáždění zároveň odsouhlasilo, že na podzim se bude předehrávat jen 16. kolo, na jaře se tedy odehraje kol čtrnáct. Podzimní část tak skončí 8. prosince, jaro začne 16. února a skončí 19. května v pondělí. Reprezentanti z ligy tak budou mít dostatek času připravit se na EURO.

Kam dál?

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články