Zpět na » Synot liga » Prvním sestupujícím týmem je Slovácko

Synot liga - Prvním sestupujícím týmem je Slovácko

0

Líbilo se

13.05. - Slovácko je prvním sestupujícím týmem v letošní sezóně. Definitivně to potvrdil výsledek dnešního zápasu v Plzni, kde Slovácko prohrálo 2:0 a nemá již ani teoretickou naději na záchranu.

Definitivně tak doplatilo na korupční aféru, v níž figuroval člen vedení Slovácka Ivan Hastík. Do té doby se klub z jižní Moravy sápal tabulkou postupně v sezonách nahoru a v jednu chvíli se dokonce z páté příčky pokoušel atakovat pohárové umístění.

Za korupci však bylo Slovácku odečteno 12 bodů a tehdejší majitel klubu Ivan Valenta prodal klub akcionářům z Prahy, mezi nimiž figuruje i dnešní šéf klubu Jan Řezník. Následovalo několik odchodů hráčů, přičemž například v Plzni působí dva hráči, kteří ještě v nedávné doběhráli za Slovácko - Ference Roth a Malcharek.

V letošní sezóně se Slovácko drželo na posledních příčkách od prvních zápasů, po změně trenéra kdy Jiřího Plíška nahradil Jan Malura začalo hrát atraktivnější fotbal, fotbalově hrálo vyrovnané zápasy v Liberci, doma se Slavií či na Spartě, ovšem hráči nedokázali proměnit i ty nejvyloženější šance, na což v konečném důsledku také tým dojel. Na to, že díky odchodu Valenty z klubu se zmenšil příjem peněz a musel se ve větší míře prodávat hráčský kádr, ovšem za prodané hráče nepřicházeli kvalitativně odpovídající náhrady.

O druhém sestupujícím se rozhodne mezi Marilou Příbramí, Tescomou Zlín a Sigmou Olomoucí.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články