Zpět na » Synot liga » Preview: Marila Příbram - Slavia Praha

Synot liga - Preview: Marila Příbram - Slavia Praha

0

Líbilo se

13.05. - Dnes změří před obrazovkami sportovního kanálu České televize své síly fotbalisté Slavie a Marily Příbram.

Podle vzájemných zápasů by se mělo jednat o vyrovnaný zápas, Příbram totiž z osmi domácích zápasů se Slavií v novodobé české lize má bilanci 3-2-3, celková bilance však hovoří ve prospěch slávistů, jelikož je 9-5-3. Pokud tedy Marila nad Slavií vyhrála, stalo se tomu tak pouze na stadionu u Litavky.

V posledním vzájemném zápase hrála Slavia s Příbramí 5. listopadu na Strahově, zápas skončil čtvrtou domácí remízou Slavie v řadě. Čtvrt hodiny před koncem zápasu otevřel skóre Stanislav Vlček, ovšem v nastaveném čase vyrovnal obránce Penner.

„Předpokládám, že mužstvo ukáže stejné nasazení jako v zápase s Mladou Boleslaví. Jen je škoda, že jsme nedokázali zvítězit. Nemá cenu spekulovat o tom, jak dopadne soutěž. Cílem je pro nás získat v posledních třech utkáních devět bodů,“ řekl trenér Slavie Karel Jarolím.

Ten bude muset řešit problém se sestavou, neboť stoper Marek Suchý má zlomenou jařmovou kost a má těžký otřes mozku. Hrát nemůže ani Dušan Ĺ vento, kterého za čtyři žluté karty čeká jednozápasový distanc. Chybět Slavii budou i Tomáš Necid a Bořek Dočkal, kteří odcestovali s juniorským reprezentačním výběrem devatenáctiletých hráčů do Anglie.

Předpokládané sestavy:
Příbram: Pařízek - Halama, Navrátil, Hunal, Mácha - Lesák, Hašek, Ĺ merda, Jungr - Otepka, Rilke.
Slavia: M.Vorel - J.Vorel, Latka, Aračič, Hubáček - Krajčík, Jarolím, Ĺ vec, Hrdlička - Vlček, Janda.


Názor FotbalPortalu.cz

K vidění bude souboj dvou týmů, které v posledních šesti kolech získali dohromady pouze šest bodů (Marila), respektive tři body (Slavia). Marila se bude snažit vyhrát z toho důvodu, že stále má šanci na záchranu když na první nesestupující Zlín ztrácí dva body a na druhou nesestupující Olomouc body tři, Slavia naopak dva body pro změnu ztrácí na první pohárovou příčku, na které se nachází v současné době Mladá Boleslav. S tou má však lepší vzájemné zápasy v této sezóně a při rovnosti bodů by v konečné tabulce byla před ní. Oproti tomu Marila má se Zlínem bilanci jedné prohry a jedné remízy, se Sigmou má pak naprosto vyrovnané vzájemné zápasy, první zápas u Litavky skončil 1:1 a odveta na Hané 0:0, v případě rovnosti bodů by tedy rozhodovalo skóre - i proto se musí Příbram bezpodmíněčně snažit vyhrát už toto kolo proti Slavii, která se nachází ve značném útlumu. Přesto se projeví kvalita kádru, když proti Boleslavi nehrála minulé kolo Slavia vůbec špatně, ovšem vinou druhého vlastního gólu ve druhém zápase za sebou v řadě ztratila z obou dvou zápasů dohromady tři body.

Tip: 2

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články