Zpět na » Synot liga » Hodnocení rozhodčích - 30. kolo

Synot liga - Hodnocení rozhodčích - 30. kolo

0

Líbilo se

29.05. - Ve 30. kole byly viděny dva velmi dobré výkony. Postarali se o ně Libor Kovařík a Oldřich Racek. Pro oba je známka osm premiérová v této sezóně.

Největší tlak na rozhodčí byl v rozhodujích zápasech o evropské poháry. Rozhodčí Radek Kocián odřídil utkání Mladá Boleslav – Liberec. Utkání řídil dobře až na penaltovou situaci z prvního poločasu, která podle televizních záběrů prostě nebyla. Kocián po dohodě s asistentem Martinem Večeřou ukázal na značku pokutového kopu. Za nesprávně nařízený pokutový kop se dává maximálně pětka. Jeden z nejmladších sudích na prvoligové listině však dostal šestku.

Pro Kociána asi bylo nejlepší, že Matějovský penaltu nedal a že Boleslav vyhrála vysokým rozdílem, jinak by se jistě opět začalo mohutně spekulovat. Kdo ale nesprávně nařízenou penaltu odnesl byl asistent Martin Večeřa, který dostal pro asistenta nízkou známku dva, což jen nejnižší známka v sezóně. Jen o stupeň lepší známku dostal jeho druhý kolega Luděk Lhoták, který nesprávně zvedl praporek při Hodúrově hlavičce. Zarážející je to, že oba jsou na mezinárodní listině. Ostatní asistenti v tomto kole byli naopak hodnoceni pozitivně.


Radek Příhoda završil pro sebe vydařenou sezónu dobrým výkonem v důležitém zápase České Budějovice – Slavia. Nejprve, jak ukázaly televizní záběry, asi správně nařídil penaltu. O vyloučení Ĺ vece ve druhém poločase nebylo pochyb.


V zápase Sparty s Mostem, kde domácí hráli o titul pomohl hlavnímu arbitrovi Liborovi Kovaříkovi jednoznačný vývoj utkání. To se pak píská o poznání lépe a Kovařík si vysloužil osmičku.


Hodnocení rozhodčích 30. kolo:
Jára - 7 - Teplice – Ostrava
Příhoda - 7 - České Budějovice – Slavia
Kocián - 6 - Mladá Boleslav – Liberec
Racek - 8 - Zlín – Olomouc
Makovička - 7 - Příbram – Brno
Adam - 7 - Jablonec – Slovácko
Kovařík - 8 - Sparta – Most
Jílek - 6 - Kladno – Plzeň

Delegátská stupnice známek: 10 - excelentní, výjimečný výkon, 9 - výborný, 8 - velmi dobrý, 7 - dobrý, 6 - průměrný, 5 - uspokojivý, 4 - neuspokojivý, 3 - špatný, 2 - velmi špatný, 1 - mimořádně špatný

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články