Zpět na » Synot liga » Rezek si přál lepší návrat, boj o titul ale ještě nevzdal

Synot liga - Rezek si přál lepší návrat, boj o titul ale ještě nevzdal

Rezek si přál lepší návrat, boj o titul ale ještě nevzdal © fcviktoria.cz - Jan Rezek

0

Líbilo se

17.03. - Fotbalista Jan Rezek téměř po třech letech nastoupil v základní sestavě Plzně, premiéru v zahajovací jedenáctce po nedávném návratu do Štruncových sadů z ciziny si ale představoval jinak. Litoval, že Západočeši v duelu se Slováckem jen remizovali 0:0 a ztráta na vedoucí Spartu narostla na deset bodů. Boj o titul ale ještě nevzdal.

"Těšil jsem se na to moc. Chtěli jsme získat tři body, takže nespokojenost je nejen u mě, ale u všech Plzeňáků, hlavně v kabině," řekl po zápase novinářům Rezek, který hrál v základní sestavě Plzně poprvé od předposledního kola sezony 2010/11, kdy Viktoria po výhře nad Ostravou slavila svůj první mistrovský titul.

Bývalý reprezentační záložník mohl svůj návrat po necelé minutě okořenit gólem, jenže hostujícího brankáře Milana Heču nepřehodil. "Balon jsem nepřevzal, jak jsem chtěl. Pak už jsem to zakončoval na dlouhou nohu," podotkl.

"Asi by to vypadalo jinak, kdybychom dali hned na začátku gól. Pak už bychom mohli hrát v nějakém bloku a kluci by mohli trochu šetřit síly, kterých asi moc neměli po tom čtvrtečním zápase," připomněl porážku 1:4 v úvodním osmifinále Evropské ligy v Lyonu.

Právě náročný program se podle Rezka podepisuje na tom, že Plzeň během posledního týdne nevyhrála tři zápasy po sobě. V Evropské lize se jí vzdálil postup do čtvrtfinále, v domácí soutěži pak obhajoba titulu. Na Spartu ztrácí už deset bodů. "Je to znát, že kluci hráli před třemi dny hrozně těžký zápas v Lyonu. Ať chcete, nebo ne, v hlavě to je," podotkl. "Svoji stopu prostě na tom má ten náročný program, který kluci mají," dodal.

Sparta má podle něj výhodu, že na rozdíl od Plzně hraje jen ligu. Boj o titul ale ještě nevzdal. "Sparta vlastně celou sezonu hraje jen jednom utkání za týden, má víc času se na jednotlivé zápasy připravit. V tom je to pro ni jednodušší. Ale nemůžeme to svádět na to, že každé tři dny hrajeme těžký zápas. Celá Plzeň je hrdá, že se tu můžou hrát poháry. Ještě neházíme flintu do žita, i když to bude těžké," řekl Rezek.

Potěšilo ho, že navzdory neúspěšného poslednímu týdnu plzeňským hráčům po zápase se Slováckem fanoušci děkovali za snahu. Tým na oplátku hodil příznivcům do hlediště dresy. "Vzniklo to spontánně. Limba s Horvim tam vyběhli s dresy, tak jsme se přidali. Vztah s fanoušky je výborný, tak jsou rádi, že mají dresy," dodal Rezek.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Související odkazy
Nejnovější články