Zpět na » Synot liga » V Rezkovi vyvolal návrat do Plzně pocity nostalgie a euforie

Synot liga - V Rezkovi vyvolal návrat do Plzně pocity nostalgie a euforie

V Rezkovi vyvolal návrat do Plzně pocity nostalgie a euforie © fcviktoria.cz - Jan Rezek se vrací do Plzně

0

Líbilo se

08.03. - Nostalgii a euforii vyvolal ve fotbalistovi Janu Rezkovi návrat do kádru Viktorie Plzeň po třech letech. Bývalý reprezentant nabídku od českého mistra už nečekal, ale vůbec neváhal rozvázat smlouvu v čínském klubu Čchang-čchun Ja-tchaj a vrátit se domů.

"Od chvíle, kdy jsem se dozvěděl o zájmu Viktorky, mě přepadla nostalgie a euforie. V Plzni jsem zažil nejlepší chvíle svojí kariéry a pevně věřím, že Plzni pomůžu ještě k lepším výsledkům. Nebylo nad čím váhat," řekl Rezek v rozhovoru pro web plzeňského klubu.

Na západě Čech hrál v letech 2006 a 2008 až 2011. Byl u prvního mistrovského titulu. Nyní se vrací do týmu, který za tři roky prošel výraznou změnou jak v kádru, tak i v zázemí. "Vrátil jsem se do vlastně úplně nového klubu. Stadion je rekonstruovaný a jsou tu jiní spoluhráči, jiný trenér. Jádro týmu však zůstalo stejné," dodal Rezek.

Do Plzně jde po osmi měsících strávených v čínské lize. Angažmá ukončil po oboustranné dohodě, jelikož s ním čínský klub přestal počítat. "Bylo mi to vysvětleno tím, že v čínských klubech smí být maximálně čtyři cizinci. Po loňské sezoně nastaly nějaké změny a chtěli přivést vysokého a silového útočníka. Rozešli jsme se v dobrém," popsal Rezek.

Konec angažmá v Čchang-čchun Ja-tchaj přivítal nejen kvůli možnosti vrátit se do Plzně, ale i kvůli tomu, že exotická zkušenost byla náročná na psychiku. "Vlastně se mi to trochu i hodilo. V Číně jsem byl bez rodiny. Protože máme malou dceru, snášel jsem to dost těžce," přiznal.

Rezek je velkým kamarádem plzeňského kapitána Pavla Horvátha, právě s ním návrat do Plzně nejvíce řešil. "Horvi věděl už delší dobu, že se k tomu schyluje. Bavili jsme se o tom. Já doufám, že je rád, že to tak dopadlo, a věřím, že společně dosáhneme cíle, který si Viktoria vytyčila," dodal Rezek.

Po deseti dnech vyjednávání se cítí hodně unavený a ví, že potřebuje dohnat tréninkové manko. "V posledních dnech jsem chodil jen do posilovny a s míčem jsem se nepotkal. Ale Horvi si ze mě hned dělal srandu, že já míč nepotřebuju, takže jsem vlastně připravený dobře," prozradil Rezek s úsměvem.

Sám netuší, jak je na tom s formou, protože v posledních týdnech hrál jen přípravná utkání. "V lednu jsme měl problém s úponem stehenního svalu. Pak jsem odehrál pár přáteláků, dal i góly, ale přeci jen to nejsou mistrovská utkání. Až ostrý start ukáže, jak na tom jsem," dodal.

Ostrý start by mohl přijít už v neděli v jarním šlágru se Spartou. "Je to zápas prvního s druhým před vyprodaným stadionem. Kdo by takové utkání nechtěl hrát. Ale uvidíme, jakou trenér zvolí sestavu," řekl fotbalista s 21 reprezentačními starty.

Kam dál?

Redakce / ČTK.cz

Související odkazy
Nejnovější články