Zpět na » Synot liga » Novým koučem Jablonce se stal Luboš Kozel

Synot liga - Novým koučem Jablonce se stal Luboš Kozel

0

Líbilo se

06.06. - Jablonec má nového trenéra. Ĺ estatřicetiletý Luboš Kozel podepsal dvouletou smlouvu s vedením klubu. Stal se tak nástupcem Petra Rady. Jeho asistenty pravděpodobně budou Jozef Weber a Martin Hřídel, trenérem brankářů Radim Straka. Oznámil to klub na své tiskové konferenci.

Severočeský klub hledal náhradu za Petra Radu, který na Střelnici už nechtěl vést jablonecké fotbalisty. Původně vedení mělo zájem získat Vítězslava Lavičku, který ovšem s rozhodnutím váhal, tak se rozhodli pro Luboše Kozla. Jeho posledním působením před odchodem do prvoligového celku bylo koučování třetiligové rezervy Slavie.

Bývalý internacionál se stal trenérem i přesto, že neměl plnou podporu klubového vedení. Důvodem byl jeho nízký věk. "Na to my neslyšíme, protože jde sice o mladého, ale současně progresivního kouče, který má do práce v našem klubu velkou chuť," vysvětlil pro ČTK ředitel klubu Petr Flodrman příchod Kozla.

Pomáhat novému trenérovi budou Martin Hřídel a Jozef Weber. Hřídel na jaře působil ve Slovácku, ale s Kozlem se seznámil během angažmá ve Slavii. Luboš Kozel s Weberem se stane nejmladším trenérským duem v první lize.

Kozel nechtěl příliš upřesnit své plány s týmem, zatím mluvil spíše o stylu hry, který by chtěl svým hráčům dát. "Vyznávám velký pohyb hráčů a rychlý přechod do útoku. O to jsem se snažil u slávistické rezervy a bude tomu tak i v Jablonci," řekl nový trenér pro ČTK.

Bývalý reprezentant Kozel ukončil svou hráčskou kariéru před čtyřmi lety v Bohemians Praha kvůli zdravotním problémům. Působil především ve Slavii Praha, kde hrál v letech 1994 až 2001. Odchovanec ze středočeského Divišova vstoupil do velkého fotbalu v nedalekém Benešově.

Jablonec zahájí svou letní přípravu ve středu 20. června. Tým vedený Kozlem má v plánu sehrát 1. července první přátelské utkání s Trnavou, poté se zúčastní turnaje v Hlinsku. Závěrečnou část přípravy bude tvořit soustředění v Rakousku.

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články