Zpět na » Synot liga » Preview 29. kola: Kdo doprovodí Žižkov do první ligy?

Synot liga - Preview 29. kola: Kdo doprovodí Žižkov do první ligy?

0

Líbilo se

08.06. - Komletní 29. kolo se odehraje v jednotném termínu, a to v pondělí 11.6. od 16,30.
Výsledek zápasu mezi HFK Olomouc a Bohemians 1905 hodně napoví o druhém postupujícím. Naopak o setrvání a existenční jistotu se bude prát hned několik celků. Z tohoto hlediska bude velmi zajímavý zápas Dosta Bystr - Vítkovice.

Jakubčovice - Třinec
Deváté Jakubčovice neprožívají tak úspěšnou část sezony jako na podzim. Poslední utkání na domácím stadionu se pokusí rozloučit s diváky co nejlepším výsledkem. Nejenže jde o letošní domácí konečnou, ale pro několik dalších let i derniéru ve druhé lize. V následujícím ročníku je nahradí ambiciózní Dukla Praha.
Třinec v minulých kolech tvrdě bojoval o setrvání v druhé nejvyšší soutěži. Nyní figuruje na dvanáctém místě s tříbodovým náskokem na patnácté Vítkovice. Moravané si toto kolo mohou zajistit existenční jistotu, avšak i v případě neúspěchu nemusí věšet hlavu. Chleba se bude lámat v posledním domácím zápase s Hlučínem.
Mírným favoritem jsou Jakubčovice.

Ăšstí nad Labem - Blšany
Zápas se odehraje snad jen z povinosti. Ăšstí i Blšany jsou zachráněný a ani případné vítězství nic neřeší. Ăšstí hraje doma, tudíž za vítězstvím půjde horlivěji. V posledních kolech oba týmy vykazovaly solidní formu. Zápas slibuje otevřenou hru a snad i velké množství gólů.

HFK Olomouc - Bohemians
Přímý souboj o druhé postupové místo nabídne utkání mezi HFK a Bohemians. V současnosti je ve výhodnější pozici pražský klub - o jeden bodík. Navzdory prohře v minulém kole by měl být rovněž v lepší formě. Nicméně na domácí půdě je HFK velmi silný, dokonce nejlepší v celé soutěži. Dá se předpokládat opatrný souboj s minimem šancí. V případě remízového průběhu Olomouc zřejmě v závěru otevře hru.

Hradec Králové - Čáslav
Další z řady povinných zápasu. Ani jednomu týmu o nic nejde, potenciální výhra domácích i hostů nic neřeší. Hradec figuruje na sedmém místě, Čáslav na desátém.
Jde o poslední domácí zápas královehradeckého klubu, kvůli divákům tak zápas zřejmě nevypustí a bude se prát o body.

Hlučín - Opava
Hlučín patří do pásma týmů ohrožených sestupem, takže se musí setsakra snažit, aby nespadl o ligu níže. Opava si naproti tomu celkem suverénně hlídá pozice těsně pod čelem. Pro Hlučín by to mohl být klíčový zápas jara, protože jednoduše musí! Opavští se zřejmě nebudou nikam tlačit a duel odehrají se zabezpečenou obranou.

Žižkov - Olomouc B
Viktoria Žižkov se již může těšit na nejvyšší českou ligu. Naopak "béčko" Olomouce je namočené v sestupových vodách až až. Domácí se bezhlavě nebudou hnát dopředu a přenechají iniciativu Moravanům, Žižkov tak pravděpodobně bude hrozit z brejků.

Sokolov - Jihlava
Jihlava již ztratila reálnou šanci na postup, nyní ji náleží čtvrtá příčka s pětibodovou ztrátou na Bohemians. Sokolov je o dvě místa níže.
Domácí trenér Pulpit usedne na lavičku Baníku naposledy, jeho štreka bude pokračovat v prvoligové Olomouci. Zápas tak bude ve znamení loučení jak s koučem, tak s diváky.

Dosta Bystrc-Kníničky - Vítkovice
Zápas týmů ze samotného chvostu tabulky. Brněnský klub Dosta Bystrc je na pomyslném prahu mezi Druhou ligou a MSFL. Naopak Vítkovice mají vše ve svých rukou, ovšem v případě, že v tomto klíčovém utkání dokáží ostravští fotbalisté zvítězit.


/ Marek Škácha

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články