Zpět na » Synot liga » ME jednadvacítek začíná už v neděli.

Synot liga - ME jednadvacítek začíná už v neděli.

0

Líbilo se

08.06. - Čeští mladíci vstoupí do evropského šampionátu hráčů do 21 let, který hostí Holandsko, v pondělí zápasem s Anglií. Jejich cílem je kvalifikovat se na olympijský Peking 2008.

Česká juniorská reprezentace se naposledy zúčastnila evropského mistrovství před pěti lety ve Ĺ výcarsku, kde vybojovala zlaté medaile. Členy zlatého týmu tehdy byli Petr Čech, Marek Jankulovski, Tomáš Ujfaluši, Zdeněk Grygera nebo David Rozehnal.

V dějišti ME „21“ budou ve hře 4 místenky na letní olympiádu v čínském Pekingu, na velký sportovní svátek se probojují semifinalisté turnaje šampionátu.

Pro česká „lvíčata“ to bude jednoznačná motivace podívat se na letní olympiádu, k tomu jim stačí postoupit ze čtyřčlenné skupiny. Do semifinále postupují dva nejlepší celky z každé skupiny. Pokud by Anglie skončila první nebo druhá, tak se bude hrát rozhodující zápas mezi třetím mužstvem skupiny A s třetím ze skupiny B, protože Anglie nemůže hrát v olympijské Číně. Velká Británie nevlastní svůj společný fotbalový tým.

"Každý tým, který na mistrovství jede, chce vyhrát. My nejsme žádnou výjimkou," prohlásil ČTK kouč Ladislav Ĺ korpil, kterému bude scházet zraněný kapitán a klíčový obránce Martin Latka. "Příprava se nedá brát až tolik vážně, mistrovství bude úplně o něčem jiném. A že nám chybí řada zraněných? Ĺ anci dostali další hráči, kteří se také budou chtít ukázat. Nebudeme přece dělat účty bez hostinského," dodal český kouč.

Další motivací českých hráčů bude fakt, že se mohou zviditelnit svými výkony před skauty zahraničních klubů a přiblížit se k lákavému zahraničnímu angažmá v nějakém zvučném klubu. "Na mistrovství se můžeme dobře prodat," prohlásil pro ČTK Daniel Pudil, liberecký záložník a jedna z největších osobností českého týmu.
Obhájci loňského titulu ME jsou pořadatelé tohoto turnaje Nizozemci.

EURO 2007 bude zahájeno duelem domácího favorita z Holandska si změří síly s Izraelem, který v kvalifikaci překvapivě vyřadil Francii. Tyto týmy si to rozdají ještě ve skupině se silným Portugalskem a Belgií. Pro odborníky je skupina B, ve kterém jsou Česká republika, Anglie, Itálie a Srbsko, papírově těžkou skupinou.

Český tým bude mít dost složitou pozici. Itálie má na kontě pět titulů z posledních osmi turnajů. Srbové na minulých dvou šampionátech se dostali do semifinále respektive finále a letos budou chtít zopakovat tento úspěch. Silným kádrem se také reprezentuje Anglie, která sází na talentované hráče s dosti bohatými zkušenostmi z Premier League.

Utkání české reprezentace budou k viděni v přímém přenosu na obrazovkách České televize. Duel s Anglií a Srbskem bude přenášet ČT2 a s Itálii ČT4 Sport.

Program EURO 2007 :
Neděle 10. června:
Skupina A:
18:15 Nizozemsko - Izrael (Heerenveen), 20:45 Portugalsko - Belgie (Groningen).
Pondělí 11. června:
Skupina B:
18:15 ČR - Anglie (Arnhem), 20:45 Srbsko - Itálie (Nijmegen).
Středa 13. června:
Skupina A:
18:15 Nizozemsko - Portugalsko (Groningen), 20:45 Izrael - Belgie (Heerenveen).
Čtvrtek 14. června:
Skupina B:
18:15 ČR - Srbsko (Nijmegen), 20:45 Anglie - Itálie (Arnhem).
Sobota 16. června:
Skupina A:
20:45 Belgie - Nizozemsko (Heerenveen), 20:45 Izrael - Portugalsko (Groningen).
Neděle 17. června:
Skupina B:
20:45 Itálie - ČR (Arnhem), 20:45 Anglie - Srbsko (Nijmegen).
Středa 20. června:
Semifinále:
18:15 1A - 2B (Heerenveen),
20:45 1B - 2A (Arnhem).
Neděle 23. června:
20:45 finále (Groningen).

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články