Zpět na » Synot liga » Rozhovor s Romanem Hubníkem z Arnhemu

Synot liga - Rozhovor s Romanem Hubníkem z Arnhemu

0

Líbilo se

12.06. - Ve včerejším zápase Roman Hubník dřel a nakonec díky jeho ojedinělé chybě Češi proti Anglii málem prohráli. Naštěstí Lita pokutový kop neproměnil. "Věřil jsem, že ji Lita nedá nebo že ji Boby chytne," říká v exkluzivním rozhovoru pro FotbalPortal.cz přímo z dějiště šampionátu kapitán českého celku Hubník.

Ve včerejším zápase uhrála lvíčata remízu s Anglií. Jak by jste jako kapitán českého celku zhodnotil výkon týmu?
Myslím si, že remíza je zasloužená, i když jsme tam měli více gólových šancí, V závěru jsme měli ale i štěstí, kdy po mojí ruce nedali penaltu. Remíza byla určitě zasloužená.

Anglie patří mezi silné výběry, vy jste s nimi odehráli minimálně vyrovnanou partii. Počítali jste s něčím podobným, nebo jste věřili i ve výhru?
Určitě jsme věřili ve vítězství, protože my jsme chtěli hrát svojí hru a myslím si, že se nám to dařčilo, protože jsme Angličany zaskočili. Možná, že nás trošku podcenili, ale kluci bojovali nadoraz a možná chybělo trošku štěstíčka v těch šancích co jsme měli. Kdyby jsme něco proměnili, tak by jsme určitě vyhráli.

Na čem zapracujete do dalšího zápasu? Na koncovce nebo na něčem jiném?

Dozadu si myslím že jsme jako mančaft šlapali dobře. Akorát jsme se v té koncovce trošku trápili, nedali jsme šance. Jak říkám, kdybychom jednu z nich využili, tak by byl ten zápas úplně jinačí. Ale se Srbskem to bude úplně jinačí zápas. Viděli jsme je s Italama a bude to fakt hodně těžký zápas.

Tým je oslaben o několik zraněných hráčů, kteří do Nizozemska ani neodcestovali. Dá se i po včerejším zvládnutém zápase říct, že Latka s Holkem citelně chybí?
Určitě. Kluci co jsou zranění chybí, ale myslím si, že se to dobře doplnilo. A hlavně bojujeme jako mančaft, jako tým a myslím si, že to je v takovýchle zápasech hodně důležité.

V zápase musel střídat ani ne v polovině prvního poločasu střídat Kolář. Nevíte jak je jeho zranění vážné?
Viděl jsme jeho kotník. Moc slavné to není, určitě v následujících dvou zápasech hrát nebude. Pokud postoupíme, záleží to na jeho zdravotním stavu a jak se bude léčit. Uvidí se v nejbližších dnech.

Vy jste byl v průběhu zápasu také ošetřován. Jak to vypadá dnes s vaší nohou?

Noha je v pohodě. Já jsem tam dostal akorát šlapáka. Ale trošku ledu to spravilo. Už se cítím dobře.

V posledních minutách zápasu byla odpískána v neprospěch českého týmu penalta po vaší ruce. V co jste v moment kdy se k míči rozbíhal Lita myslel?

Určitě jsme si nezasloužili prohrát. Věřil jsem, že ji Lita nedá nebo že ji Boby chytne. Nakonec minul i bránu, takže jsem byl strašně rád. Ještě mě to spíše víc povzbudilo v tom, že jsme věřil ještě víc že ten gól ještě dáme.

Lukáš Vojtěch / uefa.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články