Zpět na » Synot liga » Chystá se změna na postu repre trenéra?

Synot liga - Chystá se změna na postu repre trenéra?

0

Líbilo se

14.06. - Vyměnit reprezentačního trenéra Brücknera za někoho jiného nebo ne? To je otázka, kterou se zabývají v poslední době nejen fanoušci, ale i novináři a fotbalový odborníci.

Při odpovědích na otázky novibářů na toto téma odpovídal manažer reprezentace Vlastimil Košťál, že ke změně není důvod. Dnešní Právo však přichází s informací, že se již koncem dubna - tedy před blamáží s Německem, Kyprem a Walesem - setkal s kapitánem posledních německých mistrů světa z roku 1990 Lotharem Matthäusem.

Sám Koštál to nepopírá. "Ano, hovořili jsme spolu, ale bylo to čistě informativní a naprosto bez jakýchkoliv konkrétních výstupů. Dál si stojím za tím, že není důvod odvolávat trenéra Brücknera, stále jsme (v kvalifikaci ME) na druhém, tedy postupovém místě a situaci máme ve svých rukách," řekl Právu.

Poté dodal, že je třeba mít nějaké možné alternativy. "Je čas se podívat do zahraničí, protože v Česku nyní vhodného trenéra pro případ vynucené náhlé změny nevidím. Hráči, z nichž převážná většina působí v zahraničí, by s tím problém neměli," uvedl Košťál.

Ovšem informaci Práva částečně vyvrací svazový předseda Pavel Mokrý.

"Zřejmě se pan Matthäus po odchodu ze Salcburku dělá zajímavým. Nikdo mu nic nesliboval ani nenabízel. Hovořili jsme s ním ještě společně s místopředsedou Jaroslavem Vackem a manažerem Pavlem Paskou na utkání s Německem na Letné a bylo to o fotbale, ale zcela všeobecné," prohlásil pro Právo Mokrý.

Dodejme, že Matthäus v minulém týdnu skončil na trenérské lavičce Red Bullu Salcburk, za který hraje také české trio Patrik Ježek, Vratislav Lokvenc a Karel Piták, a který trénoval v uplynulé sezóně spolu s italským koučem Giovannim Trapattonim.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz, Deník Právo

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články