Zpět na » Synot liga » ME21: Češi mají stále šanci postoupit

Synot liga - ME21: Češi mají stále šanci postoupit

0

Líbilo se

15.06. - Česká reprezentace i přes jednu remízu a prohru může ještě postoupit do semifinále nebo do Pekingu. Svěřenci Ĺ korpila okupují poslední čtvrtou pozici s jediným bodem. Jistými postupujícími jsou Srbové, kteří si mohou klidně dovolit prohrát s Anglií.

Po sympatickém výkonu českého týmu proti anglické jednadvacítce, se kterou bezbrankově remizovali, přišla porážka 0:1 od Srbska Jediný a tím pádem vítězný gól vsítil záložník Jankovič až ve třetí minutě nastaveného času. Češi se tak zatím nedočkali vstřelené branky na tomto turnaji.

Srbský výběr ve svém úvodním duelu zvítězil 1:0 nad silnou Itálií, která je pětinásobným mistrem Evropy v této mládežnické kategorii. Squadra azzura nedokázala odčinit svou porážku v prvním utkání a tak se musela spokojit s remízou 2:2 s anglickým mužstvem.

Čeští a italští mladíci mají pouhý bod za nerozhodný výsledek, ale Itálie má příznivější skóre, které by hrálo při případné remíze v jejich prospěch. A tak musí čeští hráči v neděli porazit Italy, pokud chtějí ještě bojovat o olympijský Peking a postup do semifinále. Výhra pro náš celek by zaručovala to, že si zahraje na tomto turnaji ještě minimálně jedno utkání, protože v případě nepostupu do semifinále budeme hrát baráž o místenku na olympijské hry. Anglie totiž jako stát nebude soutěžit na letních olympijských hrách v roce 2008. Aby čeští fotbalisté hráli semifinále, musí doufat, že Anglie nezíská tři body v duelu se Srbskem. Češi by si tímto postupem vybojovali už definitivní účast v Pekingu. Pokud by Italové hráli nerozhodně s Českou republikou tak je čeká pravděpodobně baráž o místenku na letní olympiádu, která se bude konat příští rok, se třetím týmem druhé skupiny. I při nerozhodném výsledku s našim týmem mají naději postoupit do semifinále a to v případě, že Srbové porazí Anglii nejméně o dva góly.

Tabulka skupiny B:
1. Srbsko 6 b.
2. Anglie 2 b.
3. Itálie 1 b.
4. Česko 1 b.

Ve skupině A už má zaručený postup hostitel šampionátu Holandsko, které vede tabulku skupiny A se šesti body. Druhá Belgie, která má na svém kontě 4 body, má velkou naději doprovodit obhájce titulu do semifinále, by měla ve svém vzájemném utkání s Nizozemskem získat bod, pokud se nechce poohlížet po utkání Portugalska a Izraele. Pokud by totiž Portugalci zvítězili nad Izraelci a Belgie prohraje svůj závěrečný duel ve skupině, tak do semifinále jde portugalský celek.

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články