Zpět na » Synot liga » Řešení situace v Liberci v duchu fair play

Řešení situace v Liberci v duchu fair play

Řešení situace v Liberci v duchu fair play © -

0

Líbilo se

11.11. - O zápase Liberec – Most potažmo o hlavním rozhodčím tohoto zápasu se toho již napsalo dost a dost. Pro toto utkání byla klíčová 36. minuta. V ní udělal hlavní rozhodčí hrubici, která se dala vyřešit šalamounsky. +video

Zopakujme si ještě jednou celou situaci. Akce Mostu končí u Toleskiho, který dělá kličku gólmanovi, a uklízí míč do branky. Radek Kocián ale nepochopitelně v době kličky zlehka foukl do píšťalky. V tu chvíli měl na výběr pouze dvě možnosti. Buď uznat neregulérní gól a pokračovat dále nebo zahájit hru míčem rozhodčího, kde byl míč v okamžiku písknutí.


Hlavní rozhodčí nejprve gól uznal, ale po poradě s kolegou si vybral možnost navázání míčem rozhodčího, což jak se ukázalo, byla varianta horší ale podle pravidel. Kdyby sudí gól uznal, nikdo by nemohl říct ani popel, protože hráči na písknutí nereagovali. Toto rozhodnutí by sice nebylo podle pravidel a Kocián by byl stejně potrestán, ale šlo by částečně pochopit.


Byl však rozehrán míč rozhodčího. A v této situaci se doslova nabízelo řešení a to, že by prostě liberečtí nechali dát Most gól, na který měli v tu dobu morálně nárok. Tato situace by byla zcela v duchu fair play. Podobná situace nastala v Holandsku, kde doslova ducha fair play prokázali hráči Ajaxu. Aktéři zápasu, tedy zejména liberečtí to mohli provést podobně jako na videu dole. Stačí jen zkopírovat odkaz a spustit youtube.com video.

http://www.youtube.com/watch?v=yhib5GKBP14


Jak je tedy vidět fair play ještě není a v nejbližší době ani nebude v Česku samozřejmostí. To však není omluva hlavního rozhodčího. To se v dnešní době, kdy mají rozhodčí v 1. Gambrinus lize dorozumívací zařízení za desetitisíce, stát prostě nesmí.

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Nejnovější články