Zpět na » Synot liga » Nejužitečnějším hráčem ligy Luboš Pecka

Synot liga - Nejužitečnějším hráčem ligy Luboš Pecka

0

Líbilo se

19.06. - Nejužitečnějším hráčem ligy je podle názorů hlasování redaktorů FotbalPortalu.cz nejlepší ligový střelec, útočník Mladé Boleslavi Luboš Pecka.

K vítězství mu pomohl fakt, že se nastřílel v lize šestnáct branek do sítí soupeřů a velkou mírou tak přispěl ke konečné druhé příčce středočeského klubu, navíc se probojoval i do seniorské reprezentace.

Na druhém místě skončil bývalý Peckův hráč z útoku Marek Kulič, jenž v zimním přestupovém období přestoupil do Sparty a pomohl ji k zisku mistrovského titulu. O bod méně než Kulič získal kapitán letenského týmu Tomáš Řepka, jenž se na jaře stal skutečnou osobností tuzemské soutěže. Pouhý bod za Řepkou skončil třetí sparťan v nominaci, brankář Jaromír Blažek. Toho však v příštím ligovém ročníku na českých prvoligových stadionech neuvidíme, protože podepsal smlouvu v bundesligovém Norimberku.

Mezi prvním a čtvrtým je rozdíl pouze tří bodů, další umístění hráči již mají větší odstup.

Bývalý kapitán Liberce Tomáš Zápotočný skončil na skvělém pátém místě, přestože v zimě přestoupil do italského Udine a zohledněna tak byla pouze polovina sezony. O bod za Zápotočným se umístil na šesté příčce Stanislav Vlček, kanonýr Slavie, který ve vršovickém klubu prodloužil v pondělí smlouvu o další dva roky. Bod za Vlček skončil jediný zahraniční hráč v nominaci, Slovák ve službách Slavie Dušan Ĺ vento.

Liberecký útočník Jan Nezmar skončil na osmé příčce s dvacetidevíti body, o pět bodů méně získal exjablonecký David Lafata, který však stejně jako Tomáš Zápotočný v zimním přestupovém období vyměnil dres českého klubu za zahraniční když přestoupil do Austrie Vídeň.

Pořadí:
Luboš Pecka - 41 bodů
Marek Kulič - 40 bodů
Tomáš Řepka - 39 bodů
Jaromír Blažek - 38 bodů
Tomáš Zápotočný - 36 bodů
Stanislav Vlček - 35 bodů
Dušan Ĺ vento - 34 bodů
Jan Nezmar - 29 bodů
David Lafata - 24 bodů

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články