Zpět na » Synot liga » Nejlepším brankářem ligy Jaromír Blažek

Synot liga - Nejlepším brankářem ligy Jaromír Blažek

0

Líbilo se

20.06. - Nejlepším ligovým brankářem podle redaktorů FotbalPortalu.cz byl v uplynulé sezoně brankář Sparty Jaromír Blažek, který v hlasování pěti redaktorů získal 45 z možných padesáti bodů.

Jaromír Blažek poznal fotbal v Blansku, ovšem od deseti až do dvaceti let chytal za Slavii. Poté se přes České Budějovice, Žižkov a Bohemians dostal znovu do Slavie, se kterou získal svůj první mistrovský titul. Po zisku titulu přestoupil na tři roky zpátky do Bohemians, odkud v roce 2000 přestoupil do Sparty. Za rok ovšem odešel na roční hostování do Marily Příbram, jeho námluvy se Ĺ trasburkem padly a on se tak vrátil po roce zpátky do Sparty. Celkem získal v české lize pět titulů.

Blažkovy letošní výkony pomohly k tomu, že již na konci uplynulé sezony podepsal smlouvu v bundesligovém Norimberku, za který bude v příštích dvou sezonách chytat.

Druhým nejlepším brankářem ligy určili redaktoři Marka Čecha, jenž v zimě přestoupil z Liberce do Vladivostoku. Jak Blažek, tak Marek Čech byli v seniorském reprezentačním týmu.

Na třetí příčce skončil slávistický brankář Michal Vorel, který před rokem a půl téměř skončil s aktivní hráčskou kariérou poté, co dostal vale v Jihlavě a začal si shánět civilní zaměstnání. Ovšem díky vyloučení Kozáčika v prosincovém zápase Poháru UEFA v Hamburku sháněla Slavia brankáře na záskok a sáhla po Vorlovi, který předvedl tak kvalitní výkon, že pro jaro loňské sezony se stal brankářskpu jedničkou Slavie. Na podzim se sice do branky vrátil Mátuš Kozáčik, jenž v této anketě skončil s osmadvaceti body na sedmé příčce.

Čtvrtý skončil boleslavský Miroslav Miller, který má stejně bodů jako brněnský Martin Lejsal, ovšem o lepším konečném umístění rozhodl fakt, že Boleslav v konečné ligové tabulce skonila na lepším místě než Brno. Na šesté příčce skončil sparťan Michal Daněk, brankářské překvapení sezony. Daněk byl v sezoně na hostování v Plzni. Osmý je další sparťanský kmenový hráč a brankářská jednička reprezentace do jednadvatceti let Zdeněk Zlámal, který ale byl na hostování ve Zlíně. Na Zlámala ztrácí dva body ostravský Antonín Buček a o bod více exmostecký Martin Vaniak, který je nyní bez angažmá.

Pořadí:
Jaromír Blažek - 45 bodů
Marek Čech - 43 bodů
Michal Vorel - 39 bodů
Miroslav Miller - 35 bodů
Martin Lejsal - 35 bodů
Michal Daněk - 32 bodů
Mátuš Kozáčik - 28 bodů
Zdeněk Zlámal - 27 bodů
Antonín Buček - 25 bodů
Martin Vaniak - 24 bodů

Lukáš Vojtěch / redakce FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články