Zpět na » Synot liga » Megaskandál na obzoru! Policie zatkla desítky hráčů napříč soutěžemi

Synot liga - Megaskandál na obzoru! Policie zatkla desítky hráčů napříč soutěžemi

Megaskandál na obzoru! Policie zatkla desítky hráčů napříč soutěžemi © www.dailymail.co.uk - Korupce - ilustrační foto.

1

Líbilo se

11.09. - Český fotbal stojí na prahu pořádně velikého průšvihu. Policie od brzkých středečních hodin zatkla několik hráčů a funkcionářů z různých soutěží včetně Gambrinus ligy. Jsou podezřeni ze sázení na vlastní zápasy a z ovlivňování výsledků.

"Kriminalisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality od ranních hodin provádějí úkony trestního řízení ve věci podezření z korupčního jednání ve fotbalovém prostředí, možného ovlivňování zápasů v rámci různých fotbalových soutěží a s tím související sázkařskou činností," prozradil mluvčí Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality Jaroslav Ibehej.

Mluvčí asociace odmítl celou věc komentovat s tím, že záležitost může hodnotit pouze bezpečnostní manažer FAČR Martin Synecký.

Kauza se týká převážně nižších soutěží, ale zadržení svých hráčů už potvrdili i prvoligové Teplice.

"Vím, že tady byla policie. Ptala se některých hráčů, ale konkrétně nevím, o koho jde. Zaplaťpánbůh, že to někdo konečně začal řešit, bez ohledu na to, jestli by to byl hráč od nás," prozradil ředitel FK Teplice František Hrdlička.

Výslechu se nejspíše podrobili záložníci Egon Vůch a Karel Kodeš. První jmenovaný však nikoliv kvůli tomu, že by sám sázel, ale proto, že nabídku vsadit na vlastní zápasy odmítl. Jejich vyjádření se prozatím získat nepovedlo.

Dalšími kluby, jichž se zásah policejního útvaru dotkl, jsou Roudnice nad Labem a s velkou pravděpodobností také střížkovští Bohemians. Spekuluje se také o zapojení Ústí nad Labem. Severočeský klub však obvinění odmítá.

Jedná se o první skandál tohoto typu v českém prostředí. Doposud byly problémy spíše s přímými úplatky, známými například z tzv. kauzy Ivánek. Ve světě jsou však problémy se sázkami hráčů a rozhodčích, případně ovlivňování zápasů sázkařskou mafií, časté. Naposledy se mluvilo o masovém podvodu sahajícím i do nejprestižnějších evropských pohárů.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

rTak podle novějších informací to spíš vypadá na mini skandál :D:D

peta.peta

:-oo ježiši to není možné tomu nevěřím ve fotbale se podvádí ? :( :D :D :D

Bal-lack
Taibi - 12.09. Odpovědět

v Itálii naprosto běžná věc...

Taibi

Tak samozřejmě ze ty největší ryby jako Berbr nebo Pelta mezi nimi nejsou Smajlík 3

ILOVEBarcelona

Toto uz nemuze cecha ani prekvapit natoz zajimat.

sonsamuelson
Cornero - 12.09. Odpovědět

rikam si neco podobnyho..GL me neprekvapi nicim a uroven fotbalu je takova ze me az na par vyjimek ani nezajima

Cornero
Reklama
Reklama
Nejnovější články