Zpět na » Synot liga » Nejlepším záložníkem o fous Švento

Synot liga - Nejlepším záložníkem o fous Švento

0

Líbilo se

22.06. - Nejlepší záložník české ligy? Je jím boleslavský Marek Matějovský? Nebo slávista Dušan Ĺ vento? Málokdo to řekne zcela jasně, bez přemýšlení. O tom svědčí i výsledek ankety redakce FotbalPortalu: oba záložníci dostali stejný počet bodů!

Vítěz může být ovšem jen jeden a v ač má Matějovský o jednu desítku více než Ĺ vento, vítězem se stává díky lepšímu klubovému umístění právě slávistický rychlonohý štírek. Vedoucí duo dostalo celkem jednačtyřicet bodů z padesáti možných.

Dvaadvacetiletý Ĺ vento přišel do Slavie před dvěma lety z Ružomberoka a ihned se prosadil do základní sestavy, jediným gólem například pomohl k výhře v přátelském zápase s francouzským mistrem Lyonem 1:0. Je velmi rychlý a technicky dobře vybavený.

Ĺ estadvacetiletý kapitán Boleslavi Matějovský je odchovanec fotbaluu ve Staré Boleslavi, odkud se přes žáčky z Brandýsu nad Labem dostal ve dvanácti do Mladé Boleslavi. Před šesti lety ovšem odešel do Jablonce, kde se neprosadil a v lednu 2003 se vrátil zpátky do Mladé Boleslavi. Stejně jako Ĺ vento má skvělou techniku, kterou ještě umocňuje jeho perfektní kombinační techniku.

S odstupem čtyř bodů se na třetí příčce umístil Matějovského kolega z boleslavské zálohy Martin Abrahám, bod za ním je zástupce mistrovské Sparty Pavel Horváth. Pět bodů za Horváthem se umístil bývalý slávistický kapitán Lukáš Jarolím, který však v letním přestupovém období odešel do italské Sieny. Za Jarolímem je s odstupem dvou, respektive tří bodů duo hrající během sezony v Českých Budějovicích Ladislav Volešák a Karel Poborský, daleko za nimi je s osmnácti body Miroslav Baranek, o dva body za ním je pak příbramský Rudolf Otepka.

Konečné pořadí:
Dušan Ĺ vento - 41 bodů
Marek Matějovský - 41 bodů
Martin Abrahám - 37 bodů
Pavel Horváth - 36 bodů
Lukáš Jarolím - 31 bodů
Ladislav Volešák - 29 bodů
Karel Poborský - 28 bodů
Miroslav Baranek - 18 bodů
Rudolf Otepka - 16 bodů

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články