Zpět na » Synot liga » Rozhovor s Martinem Lejsalem

Synot liga - Rozhovor s Martinem Lejsalem

0

Líbilo se

07.07. - Fotbalový brankář Martin Lejsal, který v současné době chytá za prvoligový klub 1. FC Brno, poskytl rozhovor pro FotbalPortal.cz.

Vrcholový fotbal jste začal ve Zlíně. Jak vzpomínáte na šestileté působení ve valašském klubu?
Do Zlína jsem se dostal už ve třinácti letech do starších žáků. Hned v této kategorii jsme byli jeden z nejsilnějších týmů v Evropě i ve světě, kam jsme se podívali díky úspěšnému tažení v turnaji Nike cup.Turnaj měl vysokou úroveň,jak herní, tak i organizační a materiálovou. Jinak ve Zlíně jsem měl dobré mládežnické trenéry. Rád vzpomínám.

V roce 2001 jste zamířil z Moravy až do italské Regginy, kde jste strávil dva roky, jak se Vám tam líbilo?

Ihned jsme se dostali do první ligy, kde jsem toho až tolik nenahrál. Dost jsem bojoval s jižanskou mentalitou. Navíc jsem byl hodně mladý.Vlastně ve dvaceti jsem si odbyl debut v první lize.byl jsem taková malá výjimka.V Itálii jsou brankáři spíše staršího věku.

Premiéru jste zažil v Serii A, kde jste odchytal několik málo zápasů, až o dva roky později, jak vzpomínáte na ten okamžik, když jste vystřídal vyloučenou brankářskou jedničku Belardiho?
Bylo to na začátku druhého poločasu, kdy náš brankář zahrál rukou mimo šestnáctku.Tak jsem se postavil do brány proti AC Milan. Naštěstí jsem z přímého kopu, který zahrával Rivaldo s Pirlem, gól nedostal. Zápas tak skončil bez branek.

V Itálii jste byl za svého působení v Benátkách, kde jste byl na hostování, zapleten před dvěma lety do ovlivňování zápasu mezi Benátkami a Janovem. Jak se na to díváte s odstupem času?
Bylo to poslední kolo druhé ligy mezi Janovem a Venezii. Nemohl jsem půl roku hrát fotbal, protože jsem nenastoupil do druhého poločasu a tím jsem ovlivnil výsledek. Je to směšné, ale stal jsem proti zdi.Trenér, který mě vystřídal a doktor, co mě píchnul injekci od bolesti, nebyli uznaní jako adekvátní svědci. Je to až směšné, ale stálo mě to spoustu sil a dodnes stoji ještě peníze.

A co říkáte na aféru s ovlivňováním zápasů, která v Itálii vypukla minulé léto? Všiml jste si podezřelých výkonů rozhodčích?

Tohle počínání bylo právem odsouzeno, jak příslušnými orgány, tak veřejností. Dokonce v odposleších sportovního ředitele Juventusu byla zmínka i o zápase, díky kterému jsem dostal od sportovního soudu (disciplinárky) trest a pak následně civilním soudem jsem byl omilostněn,.jenže se k němu zpět nikdo nevracel. Důležitější bylo odsoudit prvoligové kluby.


Z jihoevropského státu jste přestoupil do Brna, kde jste se usadil až dodnes. Bylo to pro Vás osvobození, že jste odešel z Itálie?

Neměl jsem dokončené gymnázium a ve fotbale jsem chtěl nadále pokračovat, tak jsem se vrátil domů. Navíc klub za mě nemusel platit přestupní částku. Nabidky z ciziny jsem proto nepreferoval.

Zbyly Vám nějaké veselejší vzpomínky z italského angažmá?

Itálie mě dala spoustu zkušeností, jak fotbalových, tak životních.
Vzpomínek mám spousty.


V brněnském klubu se Vám daří, jste tam spokojený?

Za rok a půl co jsem v Brně jsme se nejprve úspěšně zachránili a v minulém ročníku
první ligy uhráli páté místo.Tento rok chceme jit v tabulce opět nahoru.

Uplynulá sezona se neobešla bez Vašich zdravotních problémů, na konci podzimu Vás trápily dýchací potíže, kdy jste potom musel podstoupit operaci, aby toho potom nebylo málo, tak během jara si zraníte palec, který zajistil pro Vás předčasný konec sezony. Jak jste vnímal tyto problémy, které Vám nedovolily nastoupit k 12 utkáním v lize?
Zdravotních problémů jsem měl minulou sezónu mnoho. Hodně mě přibrzdily. Nyní jsem v pořádku a mám chuť do fotbalu.

Jak probíhá letní příprava 1. FC Brno na novou sezonu?
Minulý týden jsme začali přípravu na severu Moravy a tento týden jsme odehráli čtyři přípravná utkáni s nepříliš dobrou bilanci.

Jste spokojený s novým trenérem klubu Uličným?
Je příliš brzy na hodnocení.

Jak vzpomínáte na mládežnickou reprezentaci?
Kladně až na U21, kde jsme se nedostali do Evropy.

A nejhorší zážitek?
Už si ho ani nepamatuji

Jak byste celkově zhodnotil Vaši dosavadní kariéru?
Mám ji trochu odlišnou. Neprošel jsem si to krůček po krůčku. Z druhé ligy jsem šel do zahraničí.Takže jsem dost brzy odešel, nasbíral nějaké zkušenosti a teď se vrátil zpět. Na některé věci mám jiný názor.

Čeho byste chtěl ještě dosáhnout?
Hrát Ligu mistrů a pochopitelně i za národní mužstvo.

Kdo je Vaším brankářským vzorem a proč?

Nemám přímo vyhraněný jeden vzor. Nejvíce se podobá asi Schmeichelovi.

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články