Zpět na » Synot liga » Sparta ovládla českou scénu

Synot liga - Sparta ovládla českou scénu

0

Líbilo se

06.07. - Mimořádně úspěšný ročník má za sebou Sparta Praha. Jako první tým v samostatné české lize získala double. Ligu Sparta vyhrála o čtyři body před Slavií a ve finále poháru ČMFS zdolala Jablonec.

Před sezonou měla Sparta samozřejmě ty nejvyšší cíle. Trenér Griga měl mužstvo dovézt po předchozím pátém místu k titulu.

Ovšem klub z Letné nezačal pouť za titulem dobře. V úvodním kole nedokázali fotbalisté Sparty vstřelit nováčkovi z Kladna branku a pouze remizovali. Stanislav Griga se snažil hráčům vtisknout styl 4-3-3, ovšem Spartě se nedařilo a slibovanou atraktivní hru nepředváděla.

V pátém kole Sparta poprvé v sezoně prohrála. V Mladé Boleslavi po bídném výkonu prohrála 3:0 a kouč Griga se s Letnou loučil. Na jeho místo přišel Michal Bílek, který do té doby trénoval z Plzně. Asistentem se mu stal Horst Siegl. Ten předčasně ukončil svou bohatou fotbalovou kariéru a z Mostu se stěhoval právě do letenského klubu.

Nový trenér si do týmu přivedl Rezka z Plzně a Horvátha, který se vrátil z Japonska.

S příchodem Bílka se Sparta zvedla nejprve výsledkově a poté i herně. První zápas pod novým trenérem Sparta zvládla s vypětím všech sil a porazila Zlín 2:0. Do konce podzimní části už sparťané neprohráli a dostali se do čela tabulky. Vše se zdálo být na dobré cestě.

V zimě letenský klub získal Marka Kuliče z Boleslavi a tým měl suverénně dokráčet k titulu.

Ovšem hned úvodní jarní zápas znamenal pro všechny sparťany šok. Sparta prohrála doma s Jabloncem 0:3! Poté sice dvakrát vyhrála, ale v dalším kole pak znova padla. Ve Zlíně prohrála 2:0.

Na favorita soutěže se snesla vlna kritiky. Zvlášť když sparťané nezvládli další utkání na hřišti soupeře. Budějovické Dynamo v čele s Poborským přejelo Spartu 2:0.

Spartě se začínalo vzdalovat první místo. Ovšem čekali ji ještě klíčové zápasy a nutno podotknout, že je zvládla. Před vyprodaným stadionem porazila v derby Slavii 1:0 a odstartovala honbu za titulem. V dalším utkání sice na Bazalech pouze remizovala 2:2, ale následující dvě utkání vyhrála, čímž si zajistila to, že boj o titul byl jen v jejích rukách.

Důležitý zápas s Libercem doma remizovala 1:1. Před závěrečnými dvěma zápasy měla jistotu, že pokud oba vyhraje, stane se mistrem. Letenští to zvládli. Nejprve v těžkém zápase vyhráli v Olomouci 2:0 a poté doma lehce smetli v sezoně nevýrazný Most.

Sparta tak opět v lichém roce získala titul. K tomu navíc obhájila prvenství v poháru ČMFS a momentálně vládne českému fotbalu.

Počet bodů: 32
Stav zápasů: 18-8-4
Skóre: 44:20
Umístění v tabulce: 1.
Nejlepší střelec: Libor Došek (12)
Průměrný počet diváků: 11 848 (1.)

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články