Zpět na » Synot liga » Boleslav má za sebou další vydařenou sezonu

Synot liga - Boleslav má za sebou další vydařenou sezonu

0

Líbilo se

04.07. - Mladá Boleslav ve své teprve třetí sezoně mezi elitou vystoupala podruhé na stupně vítězů. Letošní umístění sice bylo o příčku horší než loni, to však vedení nevadí. Boleslavští si zahrají pohár UEFA.

Před touto sezonou vedení Mladé Boleslavi nelenilo a do týmu přivedlo Nesvadbu, Rolka, Mikolandu a Abraháma. V průběhu podzimu pak přišel Rajnoch ze Slovácka.

Začátek soutěže vyšel Boleslavským výborně. V osmi úvodních utkáních ztratili body jen doma s Plzní. První porážka tak přišla až v kole následujícím. Ta odstartovala nevýrazné výkony v dalším průběhu podzimu.

Prvním přemožitelem Středočechů byly Teplice. V dalším zápase pak Boleslav přehrála doma České Budějovice. Poté Boleslav tři zápasy prohrála - v Brně, doma se Slavii a v Baníku Ostrava. Hráči Mladé Boleslavi v závěrečných čtyřech zápasech podzimu zvítězili už jen jednou, a proto klesli až na čtvrtou pozici.

V zimní přestávce tým opustil Marek Kulič, který zamířil do pražské Sparty. Kulič platil v Boleslavi za skvělého nahrávače a jeho odchodem měl nejvíce utrpět kanonýr Luboš Pecka. To se však nestalo.

Do jarní části vstoupili Boleslavští poněkud rozpačitě. Z prvních tří zápasů vydolovali pouze čtyři body. Nejprve remizovali v Plzni 0:0, pak porazili Jablonec 2:0 a nakonec na Spartě prohráli vysoko 4:1. Výsledek z Letné byl pro Boleslav velmi krutý. Ovšem do dalších bojů ji posílil. Byla to totiž poslední porážka Středočechů v letošním ročníku Gambinus ligy.

V dalším kole Boleslav porazila těsně Příbram 2:1 a odstartovala svou sérii neporazitelnosti. Zlepšené výkony ke konci jara přiblížila Středočechy boji o titul. Nakonec však rozhodla ztráta ze závěru podzimu a Boleslav tak bojovala alespoň o Ligu mistrů.

Přestože v posledním kole rozdrtila Slovan Liberec 4:0, musela se spokojit s třetím místem. Ve vzájemné minitabulce mezi Slavií, Boleslaví a Libercem skončila druhá. Dušan Uhrin mladší tak dosáhl s týmem, který ještě nedávno hrál druhou ligu, dalšího úspěchu.

V Mladé Boleslavi působil nejlepší střelec ligy Luboš Pecka. Stejně jako na podzim dal i na jaře osm gólů a celkově jich měl tedy na svém kontě šestnáct. V příští sezoně ale v Boleslavi působit nebude, odchází do něměckých Cách.

Počet bodů: 58
Stav zápasů: 17-7-6
Skóre: 48:27
Umístění v tabulce: 3.
Nejlepší střelec: Luboš Pecka (16)
Průměrný počet diváků: 4 401 (10.)

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články