Zpět na » Synot liga » Jihlava svůj cíl nesplnila

Synot liga - Jihlava svůj cíl nesplnila

0

Líbilo se

30.06. - Jihlava se chtěla hned po smolném sestupu z 1. Gambrinus ligy vrátit zpět, to se jí však nepodařilo a v druholigové tabulce skončila až pátá.

Jihlava si musela připadat na podzim jako na houpačce. První tři zápasy s přehledem vyhrála, po té zase přišla série tří porážek. Pak až do konce podzimní části přicházely jen úspěchy většinou v podobě vítězství. To přineslo po podzimní části pro Jihlavu tolik očekávané druhé místo.


Do jara nastupoval tým z Vysočiny bez výrazných posil ale i beze ztrát. Postupový cíl však byl pořád stejný. První dvě utkání zvládli její fotbalisté na jedničku, jenže pak přišel klíčový duel s HFK Olomouc, který Jihlava prohrála, a od té doby šly její výsledky z kopce. Do toho se ještě nakumulovaly zranění a bylo jasné, že pokud Jihlava postoupí tak při formě Bohemians 1905 to bude s hodně velkou dávkou štěstí. Zázraky se však neděly a tým po bídném jaru klesl až na pátou příčku.


To odnesl hlavní trenér Milan Bokša, který byl odvolán. V nové sezóně ho nahradí Luboš Zákostelský, dosavadní trenér Čáslavi. Postup ale samozřejmě zůstane prioritní i do příští sezóny. Jednoduché to však rozhodně nebude. Už teď tým počítá odchody zkušených hráčů.

Jistý je už přestup Ivo Svobody do Hradce Králové. Svoboda nastřílel v minulé sezóně devět branek a po Faldynovy se stal druhým nejlepším střelcem. A právě budoucnost Faldyny je také nejistá. V týmu Vysočiny však možná nezůstane. Nejlepší střelec druhé ligy minulého ročníku je kmenovým hráčem Českých Budějovic a možná zamíří právě tam. To by byla jistě další citelná ztráta. Oba hráči, kteří byli v týmu na hostování z prvoligových týmů se vrátili zpět. Jedná se o Libora Baláže, který se vrátil do Brna a Radim Ditricha, který se vrátil do Zlína.


Jihlava v současné době rekonstruuje svůj stadion a momentálně je velice pěkný. Uvažuje se na něm dokonce o sehrání pár zápasů olympijského turnaje, tedy pokud bys se OH konaly v Praze. Krajské město s takovýmto stadionem by se jistě první ligu zasloužilo.

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články