Zpět na » Synot liga » Ostrava - Brno 2:1 (1:0)

Ostrava - Brno 2:1 (1:0)

Ostrava - Brno 2:1 (1:0) © -

0

Líbilo se

10.11. - Ostrava předlouho nedokázala svého dnešního soupeře z Brna porazit. Navíc se domácí ocitli pod velkým tlakem vedení, jenž je silně pokáralo ta poslední výkony.

Tím se logicky i ztížila situace pro Moravany, na které se ten tlak měl přesunout. Baník sice vyhrál, ale rozhodně se nedá tvrdit, že po vlastní zásluze.

Rozhodující vliv na výsledek zápasu opravdu neměl Baník, ale paní Štěstěna a Brno neschopné využít svých příležitostí. Jak říkají oficiální statistiky, mužstvo z Bazalů vystřelilo jen dvě přímé střely na branku a obě byly gólové. Jednu čárku zařídil v zápisu David Bystroň hezky mířenou střelou z hranice pokutového území v 26. minutě a druhou Lukáš Magera, naskočivší do špílu v 70. minutě. K prosazení potřeboval osmnáct minut a ideální přihrávku Svěrkoše do brejku, se zbytkem si poradil zkušeně a vyběhnuvšího Lejsala přeloboval.

Mezi obě brankové situace se natlačila jedna Zbrojovky. Odchovanec Baníku Aleš Besta se nejlépe odměnil za nedůvěru, kterou v Ostravě poznal, gólem na jeho domácím hřišti. Přihrál mu Střeštík, který se akcí omlouval za svá předchozí zaváhání. I když utkání nebylo útočným festivalem, v sumáři bylo Brno tím, kdo nasbíral více brankových příležitostí. Například právě Střeštík měl možnost srovnat minutu před Bestovým zářezem, sám mířil na Vaška, nicméně si míč ukopl do zámezí. Dále Kalouda byl taktéž osamocen před ostravským mužem v rukavicích, a hned po jeho neúspěchu se míč zastavil v blátě před prázdnou brankou a nohou Holka. Holek však skluzem přestřelil zívající svatyni. Z pěkné pozice 30 metrů od brány napřáhl ke střele z přímého kopu Polách a jeho pokus nádherně mířil do horního rohu. Vašek však zlikvidoval šanci na jeho radost.

Zato domácí dokázali něco vymyslet jen po chybách soupeře. Ale i když Lejsalovi vypadl míč, nebyl nikdo, kdo by dokázal vystřelit.

Trenér Uličný (poprávu) žehral na osud: "Kolikrát hrajeme špatně, jako v Kladně, a vyhrajeme a tady, kdy jsme měli daleko více příležitostí, nezískáme ani bod. Kdybychom měli alespoň jeden, tak to beru, ale žádný? Snad ne!" 13.kolo se v Ostravě předvedlo jako taktická hra zkušených stratégů, nicméně příležitostí mohlo příjít daleko více, pokud by se nezrodilo tolik hrubých nepřesností ve středu hřiště. A došlo-li k něčemu, obránci byli preciznější, než útočníci. "Petr má pravdu, stejně jako v minulých utkáních, i dnes jsme se nevyvarovali hluchých míst a Brno samotné nám darovalo tři body, když nebylo schopno proměnit své šance," poznamenal Uličného "učeň", Karel Večeřa.

Na závěr je také dobré poznamenat, že utkání zvládli i rozhodčí. Jiří Jech a Ivo Chytil se Zdeňkem Dobrovolným si počínali na poměry Gambrinus ligy velmi dobře a po právu byla delegátem udělena sedmička.V tabulce se Baník minimálně přes noc usadí na bronzové příčce slibující účast v UEFA Cupu, ovšem zítra se může zpět před muže v bílém dostat výběr Teplic. Pro brněnskou Zbrojovku je ale prohra opravdu krutá. Měla na víc, jenže odjíždí bez bodového zisku a vyhravší Zlín jí dýchá za límec.

FC Baník Ostrava – 1. FC Brno 2:1 (1:0)


Branky: 26. Bystroň, 86. Magera – 58. A. Besta

ŽK: Tchuř, Otepka – A. Besta, Kalouda

Diváků: 5351

Sestavy:

Ostrava: Vašek - Řezník, Cigánek, Bystroň, Tchuř - Rajtoral, Otepka (90. Metelka), Marek, Mičola - Svěrkoš (90. Varadi), Zeher (70. Magera)

Brno: Lejsal - Kuncl (90. Švejnoha), Pavlík, Trousil, Siegl - Kalouda (87. Kubáň), Holek, Polách, Střeštík (83. T. Došek) - Večeřa, A. Besta

Kam dál?

/ Petr Polák, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články