Zpět na » Synot liga » V Baníku sezonu za úspěšnou nepovažují

Synot liga - V Baníku sezonu za úspěšnou nepovažují

0

Líbilo se

01.07. - Fotbalisté Baníku Ostrava obsadili v konečné tabulce sedmé místo, což bylo pro vedení i fanoušky zklamání. Tým neuspěl také v poháru ČMFS, a tak důvod k radosti v Ostravě nebyl.

Před sezonou vedení vyhlásilo jako každoročně útok na evropské poháry. Tentokrát to však ostravští fotbalisté měli splnit v lize. Do klubu přišel nový trenér Karel Večeřa a obránce Tomáš Marek z Kladna. Baník se spoléhal jako tradičně hlavně na své odchovance.

Podzim se Baníku výsledkově příliš nevydařil. Hra Ostravanů špatná nebyla, ale mužstvo srážely vlastní chyby a nekoncentrovanost hráčů v závěrech utkání. Na úvod sezony si Baník připsal dvě porážky, doma se Slavií a v Liberci. Poté se výsledkově zvedl a třemi výhrami v řadě se dostal na horní příčky tabulky. Ostravané však nepodávali vyrovnané výkony. Dokázali například potrápit silného soupeře, v dalším zápase se pak trápili s mužstvem ze spodní části tabulky. Krizi si Baník vybral uprostřed podzimní části, kdy pět utkání nevyhrál. V této době také utrpěl debakl 3:0 na Letné.

Poté se ostravští pod hrozbou sankcí zvedli a v závěru podzimu zlepšili své dosavadní postavení v tabulce. Cenné vítězství si připsali například proti Mladé Boleslavi, kterou zdolali 2:0. Po sedmnácti kolech byli Ostravští sice devátí, ale do jarních bojů vzhlíželi s optimismem.

V zimní přestávce odešli z mužstva tři zkušení borci. Gólman Martin Raška zamířil do dánského Midtjyllandu, útočník Libor Žůrek do Zlína a Radek Slončík do Fulneku. Už tak mladé mužstvo se ještě více omladilo.

Baník Ostrava musel do jarní části vstoupit bez tradiční stoperské dvojice Besta - Klimpl. Trenér Večeřa do středu obrany postavil Cigánka s Bystroněm a tah mu dokonale vyšel. Ostravané zvítězili v Olomouci 3:1 a odstartovali tak úspěšné jaro. Bystroň s Cigánekem i nadále nastupovali v základní sestavě, Klimpl musel hrát na kraji obrany a Besta se do základní sestavy už nedostal!

Ostravané porazili v dalším kole Slovácko a v ligové tabulce stoupali. Asi klíčová prohra, která nakonec rozhodla o konečném umístění, přišla v 21. kole. Baník doma prohrál s Brnem 1:2. V dalším zápase ale Ostravané zvítězili v Plzni a neporazitelnost si udrželi až do 28. kola. To prohráli 2:0. Vrcholem jara byl pro celou Ostravu domácí zápas se Spartou. Téměř vyprodaný stadion sledoval nádherný zápas s konečným výsledkem 2:2.

Poslední dva zápasy v lize hráči Baníku vyhráli. Nejprve rozstříleli doma Budějovice 5:1 a poté přehráli Teplice na jejich půdě. Přestože Baník na jaře jen dvakrát prohrál, stačilo to jen na sedmé místo. Společně s Brnem a Plzní měli Ostravští stejně bodů. Po minitabulce těchto tří klubů z toho Slezané vyšli nejhůř právě kvůli tomu, že s Brnem obě utkání letos prohráli.

Sezona tedy v Ostravě není hodnocena jako úspěšná. Přesto vedení, fanoušci i trenér věří, že umístění bude v dalším ročníku lepší. Mladí talentovaní ostravští hráči už mají v lize něco odehráno, což by se v budoucnu mohlo hodit. Otázka však je, zda tým zůstane pohromadě. Trenér Večeřa sice nechtěl, aby někdo odešel, což mu bylo slíbeno i vedením klubu, ale už teď se s Baníkem rozloučili Besta s Klimplem a na odchodu je také Střihavka. O něj projevil zájem Norwich. Pozitivem je návrat Bolfa na Bazaly.

Bodů: 46
Stav zápasů: 12-10-8
Skóre: 43:33
Umístění v tabulce: 7.
Nejlepší střelec: Střihavka (13.)
Průměrný počet diváků: 6 281 (3.)

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články