Zpět na » Synot liga » Pohárová sezona Jablonce

Synot liga - Pohárová sezona Jablonce

0

Líbilo se

29.06. - FK Jablonec 97 podle fotbalových expertů by měl v sezoně 2006/2007 hrát v klidném středu tabulky. Předpoklady se naplno splnily, ale devátý tým ligové tabulky si připsal navíc bonus v podobě postupu do Poháru UEFA.

Hráči Jablonce vstoupili do ligy ve svém domácím prostředí remízou s Mostem 2:2, ale o týden později si připsali svou první výhru na hřišti Kladna. V prvních sedmi zápasech nasbíral severočeský klub 11 bodů, tím pádem start do sezony se jim nadmíru vydařil.

Pro Jablonec byl podzim velmi úspěšný, když po sedmnácti kolech figurovali na pátém místě s 25 body – bilance 6 výher, 7 remíz, 4 prohry.

Během zimní přestávky jablonecký tým přišel o 4 hráče zejména o svou oporu Davida Lafatu, který odešel do rakouské Austrie Vídeň. Pětadvacetiletý útočník se velkou mírou zasloužil o velmi dobrý podzimní výsledek. Klub zaznamenal také posílení kádru, v Jablonci se totiž hlásili Flachbart, Homola a Zeher.

Svěřenci kouče Petra Rady měli velmi těžké soupeře na úvod jara, museli dvakrát po sobě cestovat do Sparty, pak do Mladé Boleslavi. Ale Jablonečtí způsobili v utkání s favorizovanou Spartou šok a senzaci, když hosté deklasovali 3:0 na Letné pražský klub! Tento úspěch nedokázali zopakovat i proti Mladé Boleslavi, když podlehli na jejich hřišti 0:2.

Druhá část 1. Gambrinus ligy pro Jablonec dopadla velmi špatně narozdíl od podzimu, kdy patřili mezi pěti nejlepšími celky v nejvyšší fotbalové soutěži. Během fotbalového jara dokázali jen třikrát vyhrát. V konečné tabulce obsadili devátou pozici s 38 body. Nebýt úspěšného podzimu, tak Jablonec se mohl strachovat o udržení se v první lize.

Proč se jablonecký celek neprosadil v druhé polovině 1. ligy? Důvod je zřejmý. Vzhledem k tomu, že týmu se dařilo v Poháru ČMFS, tak dali přednost této soutěži než první lize, kde byli prakticky už zachránění. Ăščinkování Jablonce v českém poháru bylo velmi úspěšné, když se probojovali až do finále, kde nestačili na pražskou Spartu. Ale díky tomu, že Sparta postoupila do Ligy mistrů, tak poraženého finalistu čeká Pohár UEFA.

Počet bodů: 38
Stav zápasů: 9-11-10
Skóre: 31:32
Umístění v tabulce: 9.
Nejlepší střelec: David Lafata (7)
Průměrný počet diváků: 3.730 (12.)

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články