Zpět na » Synot liga » Slavia pravděpodobně narazí na Žilinu

Synot liga - Slavia pravděpodobně narazí na Žilinu

0

Líbilo se

29.06. - Fotbalová Slavia se utká ve druhém předkole Ligy mistrů s vítězem z dvojice Žilina - Dudelange. Jednoznačným favoritem slovensko-lucemburského duelu je právě mistrovská MĹ K Žilina. Rozhodl o tom los ve švýcarském Nyonu.

První předkolo je naplánováno na 17. a 18. července, odvetné duely pak o týden později. Druhé předkolo už se slavistickou účastí je na programu 31. července nebo 1. srpna.

"Plus je v tom, že nám odpadne dlouhé cestování," vidí výhodu dvojzápasu se Žilinou trenér Slavie Karel Jarolím. "Na druhou stranu Žilina suverénním způsobem vyhrála ligu," svěřil se nám trenér českého vicemistra.

"Ze začátku to vypadalo na Lubin, což by bylo hodně nepříjemné protože vyhráli polskou ligu," říká zkušený hráč Slavie Stanislav Vlček. "Z toho jsem radost opravdu neměl," dodává kanonýr sešívaných.

"Na druhou stranu je Žilina atraktivní soupeř, dá se říct, že to bude česko-slovenské derby. Navíc Žilinu vede český trenér, jsou tam čeští hráči, takže tu motivaci budou mít," říká Vlček. "Bude to hodně zajímavý zápas."

Žilina není však jistým soupeřem Slavie, musí v prvním předkole přejít přes lucemburský Dudelange. Pokud by se tomu tak stalo, nepodcenili by slávisté klub z malého velkovévodství na hranici mezi Francií, Nizozemím a Německem? "To si nemyslím," zahání veškeré myšlenky na podcenění soupeře Jarolím.

"Já věřím, že v našich silách je, abychom přes Žilinu přešli a postoupili do dalšího kola," řekl FotbalPortalu Vlček.

Zeptali jsme se také na případné posily pražského klubu. „Samozřejmě jsou ve hře jména, ale nebudu konkrétní," tají jména případných posil Jarolím. "Už se nám to nevyplatilo s Mírou Holeňákem a mohlo by to být podobné i v dalších případech, proto o tom nechci mluvit. Samozřejmě, chceme mužstvo posílit, abychom měli větší naději a snad se to podaří do začátku příštího týdne," řekl FotbalPortalu trenér Slavie. "Obranu. Do útoku Ĺ enkeříka, což víte. Takže v podstatě někoho do obrany a do zálohy," upřesňuje Karel Jarolím posty, které chce posílit.

"Já jsem dá se říct byl kapitán i teď, protože akorát Lukáš nosil pásku, ale v kabině jsme to řídili my dva. Ta role by tedy nebyla nová a kdyby trenér chtěl, abych tým řídil i na hřišti, tak bych se tomu nebránil," nebojí se Vlček toho, že by v případě nošení kapitánské pásky po odchodu Lukáše Jarolíma do Sieny se dostal znovu do dalšího maléru jako se mu to stalo loni v zápasech proti Liberci a Boleslavi.

Lukáš Vojtěch / David Křížka, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články