Zpět na » Synot liga » Džekovi se v Německu líbí

Synot liga - Džekovi se v Německu líbí

0

Líbilo se

28.06. - Nejdražšímu letnímu přestupu z Gambrinus ligy do zahraničí Edin Džekovi se ve Wolfsburgu zatím líbí, jak uvedl v rozhovoru pro klubové stránky Teplic fkteplice.cz

"Jsem šťastný, že se přestup povedl a můžu si zahrát Bundesligu. Teď je na mě, abych ukázal, že jsem dobrý nákup," sdělil bosenský reprezentant. "Včera jsem byl celý den na testech a dneska odpoledne mě čeká první trénink s mužstvem," prozradil nejlepší střelec Teplic v posledním ligovém ročníku.

Jak vypadal váš včerejší (rozhovor probíhal ve středu - pozn. red) první den ve Wolfsburgu?
"Musel jsem projít zdravotními testy. Dopadly dobře, žádný problém nebyl. Doktoři zkoumali úplně všechno, strávil jsem u nich asi čtyři hodiny."

Jaký vás teď čeká nejbližší program?
"Dneska odpoledne začíná příprava, mužstvo má první trénink, budu tam. Je dobrý, že naskočím hned do začátku přípravy, hned se můžu se všemi poznat. Zatím neznám nikoho, ale já se seznámím, to bude v pohodě."(smích)

Už máte bydlení? Budete v Německu sám?
"Jsem tu sám. Co se týká bydlení, už jsem si něco našel, za dva tři týdny bych se měl stěhovat. Zatím jsem na hotelu."

Co víte o svém novém klubu?
"Že hraje dlouho první německou ligu, je jejím stabilním členem. Pro mě je Wolfsburg nejlepší volba, myslím, že je to správný krok po Teplicích. Wolfsburg je zatím klub akorát pro mě, lepší než nějaký větší klub. Teď potřebuji hrát. Navíc budu mít trenéra Magatha, kterého každý zná a pod ním se mohou jenom dál zlepšovat."

Jak se těšíte na Bundesligu?
"Jak už jsem říkal dřív, je to jedna z nejlepších soutěžích v Evropě, stadiony jsou plné, liga kvalitní. Určitě se těším, čeká mě nová zkušenost, nová zkouška schopností. Udělám maximum, abych se dokázal prosadit."
Jak jste na tom s němčinou?
"Ĺ patně a hlavní je, abych jí co nejdřív zvládnul. Bude to pár měsíců trvat, ale moc dobře vím, jak je důležité řeč znát. Musím se jí rychle naučit."

Po dvou letech opouštíte Teplice. Jak na ně budete vzpomínat?
"Jenom dobře, budou mi chybět. Jak město, tak klub, spoluhráči, trenéři. Vždycky, když budu mluvit o Teplicích, budu mluvit jenom dobře. Jsem rád, že jsem tu byl, Teplice mi daly hodně. Z Wolfsburgu to mám do Teplic 350 kilometrů, když bude čas, určitě se rád do Teplic zajedu podívat."

Co vám bude chybět nejvíc z teplického angažmá?
"Skoro všechno. Ale takový je život fotbalisty. Musím si teď zvyknout na nové město, nové spoluhráče."

Proběhla nějaká rozlučka s teplickými spoluhráči?
"Nic neproběhlo, nebyl teď vůbec čas. Musím jim ještě něco dát do pokladny za přestup a až vyzbude čas, přijedu se za nima podívat."

Budete dál sledovat jejich výsledky?
"To určitě budu, vždyť tu mám spoustu kamarádů. Teplice budu sledovat a přeju jim, aby se jim dařilo."

Lukáš Vojtěch / David Kalvas, fkteplice.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články