Zpět na » Synot liga » Budějovice po podzimu hrály o poháry

Synot liga - Budějovice po podzimu hrály o poháry

0

Líbilo se

28.06. - Tým z Českých Budějovic, který se vrátil do nejvyšší tuzemské soutěže po roční pauze, měl podle předsezónních předpokladů a tipů odborníků hrát o záchranu v první lize. Ovšem nestalo se tomu tak.

V prvním zápase nové sezony sice Budějovice v domácím prostředí nestačili na obhájce mistrovského titulu Slovan Liberec, ovšem v dalších dvou zápasech zabrali a dvakrát v řadě remizovali, nejprve v Olomouci a poté i doma s Brnem.

Všechny tři body brali hráči Budějovic poprvé po zápase čtvrtého kola, když vyhráli nad kolegy ze severočeského Mostu. V dalších zápasech fotbalového podzimu dokázal klub z Budějovic získat dvacet bodů, které znamenaly, že již po konci podzimní části byly Budějovice de facto zachráněné.

Velkou zásluhu na tom měl generální ředitel a fotbalista Dynama Karel Poborský, který sice na podzim odehrál pouze prvních pět zápasů ve kterých vstřelil jednu branku proti Slovácku a start v dalších zápasech mu znemožnilo onemocnění lymskou boreliozou, přesto za pět utkání odehraných na podzim nasbíral legendární Steve, bývalý hráč Žižkova, Slavie či Sparty, plných devět kanadských bodů!

Když nemohl hrát, činil se během podzimu alespoň v zákulisí a i díky jeho černé práci se Budějovice probojovaly před jarní části na pozici, ze které měly zaútočit na příčku zajišťující účast v evropském poháru. Leč nestalo se tomu tak, protože během jarní části zvítězily Budějovice pouze v zápasech na Slovácku a doma se Spartou, navíc v posledních šesti kolech všechny zápasy Budějovice prohrály.

Počet bodů:
34
Stav zápasů: 9-7-14
Skóre: 28:46
Umístění v tabulce: 10.
Nejlepší střelec: Ivo Táborský a Ladislav Volešák (oba 6)
Průměrný počet diváků: 3.994 (11.)

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články