Zpět na » Synot liga » Škorpil odvolán, Lavička novým trenérem

Synot liga - Škorpil odvolán, Lavička novým trenérem

0

Líbilo se

27.06. - Vedení ČMFS rozhodlo na jednání výkonného výboru, že Ladislav Ĺ korpil končí ve funkci hlavního kouče reprezentační jednadvacítky, zároveň jmenovalo nového nástupce Vítězslava Lavičku. Po schůzi výkonného výboru to řekl místopředseda svazu Vladimír Košťál.

Svěřencům Ĺ korpila se na nedávném evropském šampionátu hráčů do 21 let nedařilo, když na svém kontě měli dvě prohry a jednu remízu, což znamenalo poslední místo v základní skupině a tím pádem předčasný konec účinkování v dějišti ME v Holandsku.

Odvolaný kouč Ĺ korpil se stal trenérem jednadvacítky v roce 2004, vedl své mužstvo na dvou kvalifikacích o postup na ME. Na Euro 2005 jeho tým se neprobojoval, když v baráži nestačilo na Němce a na dalším šampionátu, který skončil před několika dny, neprosadil. Lvíčata vedená Ladislavem Ĺ korpilem odehrála 37 oficiálních utkání s bilancí 12 výher, 13 remíz, 12 proher.

"Pan Ĺ korpil předložil zprávu, která zhodnotila celý cyklus, ale smlouva mu nebyla prodloužena. Jednomyslně byl schválen jako jeho nástupce Vítězslav Lavička, s nímž jsem měl již dříve dohodu," uvedl Košťál pro ČTK.

Lavička v posledních letech koučoval liberecký Slovan, kde na vlastní žádost na konci sezony skončil v tomto prvoligovém klubu. O zkušeného trenéra projevili zájem Jablonec, Mladá Boleslav a Plzeň, ale nabídky od jmenovaných klubů odmítl.

"Nabídku jsem dostal hned při prvním kontaktu s lidmi ze svazu. Musím říct, že si jí velmi vážím. Vzal jsem si pár dní na rozmyšlenou a nakonec rád přikývl," uvedl v rozhovoru s ČTK Lavička s tím, že k definitivní dohodě došlo v minulých dnech. "Rozmýšlel jsem se ještě mezi několika nabídkami na klubové úrovni, ale práce u jednadvacítky mě oslovila nejvíc," pokračoval čtyřiačtyřicetiletý kouč.

Nabídku přijal i z toho důvodu, že si chtěl vyzkoušet něco nového. "Bude to úplně jiná práce než v klubu. Je to pro mě zkušenost a nová výzva, další posun v mé trenérské kariéře," řekl opět pro ČTK Lavička.

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články