Zpět na » Synot liga » Džeko přestoupil do Wolfsburgu

Synot liga - Džeko přestoupil do Wolfsburgu

0

Líbilo se

26.06. - Naše informace o tom, že má teplický kanonýr Edin Džeko namířeno do bundesligového Wolfsburgu, se potvrdila. Dnes odjel do Německa na zdravotní testy a podle agentury DPA podepsal čtyřletou smlouvu.

Za Džeka by Teplice podle téže agentury měly dostat čtyři miliony eur, což by zařadilo jeho přestup mezi největší přestupy z české ligy v celé její historii.
Džeko má instikt zabijáka. Je to 192 cm vysoký útočník, který s již zahrál i za seniorskou reprezentaci rodné Bosny. Nominaci mu vynesly loňské výkony a také to, že vstřelil třináct branek.

"Je to velká naděje pro budoucnost," okomentoval Džekův přestup trenér Wolfsburgu Felix Magath. Právě jeho klub měl o Džeka nejvytrvalější zájem, což rozhodlo v tvrdé konkurenci zájemců z Ruska, Nizozemska, Ĺ panělska a právě Německa.

Přestup ještě není sice stvrzen podpisem teplického vedení na smlouvě, ovšem to transfer neohrozí, protože kluby jsou již dohodlé.

"Vyjasnili jsme si všechny podmínky včetně odstupného. Očekávám, že během tohoto týdne dojde k formálnímu podepsání smluv," řekl ČTK František Hrdlička, ředitel klubu.

Ten si nyní mne ruce. "Když jsme Džeka kupovali ze Željezničaru Sarajevo, dali jsme za něj dva a půl milionu korun, a to proti tomu byla ještě spousta lidí. A nyní ho prodáme s takovým ziskem, za tak krátkou dobu se takový obchod povede asi jen jednou za život," zmínil Hrdlička kariéruDžeka, jenž se dostal to teplického áčka až loni v lednu.

Náhradou za Džeka by měl být Teplicím jablonecký Petr Smíšek.

V české lize odehrál Džeko 43 zápasl, ve kterých vstřelil 16 branek. Podobnou bilanci si od něho slibují i v jeho novém působišti, protože Wolfsburg měl v uplynulé sezoně s bilancí 37 nastřílených branek ve 34 zápasech třetí nejhorší útok celé bundesligy.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články