Zpět na » Synot liga » Klimpl už přestoupil

Synot liga - Klimpl už přestoupil

0

Líbilo se

27.06. - Ĺ estadvacetiletý obránce Baníku Ostrava Maroš Klimpl podepsal smlouvu s prvoligovým dánským klubem FC Mydtjylland do konce roku 2010 a již i absolvoval tiskovou konferenci po podpisu kontraktu.

Klimpl, který prošel i Viktorií Žižkov, tak nahradí v týmu úřadujícího dánského vicemistra kapitána týmu Kristiana Bak Nielsena. Ten zamířil do holandského Heerenveenu poté.

V novém působišti bude Klimpl oblékat dres s číslem pět a bude se těšit důvěře trenéra Erka Rasmussensa, který jej osobně sledoval při kvalifikačním zápase Slovenska s Německem v AOL Areně.

Klimpl sizahrál evropsk poháry s MFK Ružomberokem, Bánskou Bystricí a Viktorií Žižkov, zahraje si jej i v příští sezoně. FC Mydtjylland bude hrát první předkolo Poháru UEFA.

V kabině dánského vicemistra se Klimpl po půl roce potká znovu se svým bývalým spoluhráčem z Baníku Ostrava, brankářem Martinem Raškou.

"O dánském fotbale jsem velmi mnoho nevěděl. Ale povídal jsem si s Martinem, který mě s FC Midtjylland dobře seznámil. Je to ten správný klub, kde budu moct dobře rozhvejt moje fotbalové dovednosti," řekl pro klubový web dánského týmu.

"Jsem velmi šťastný, že se nám podařilo Maroše získat. Prosadit se na transferovém trhu je teď velmi náročné a my jsme Maroše sledovali již šest měsíců. Viděli jsme ho hrát v Irsku, kde si počínal velmi dobře, i v Německu, kde též obstál. Byl naším hlavním cílem a všichni jsme šťastní, že se nám ho podařilo získat," uvedl Jens Orgaard, výkonný šéf klubu.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz/sme.sk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články