Zpět na » Synot liga » Závěr poháru bude dvoukolový, jinak změny nejsou

Synot liga - Závěr poháru bude dvoukolový, jinak změny nejsou

0

Líbilo se

26.06. - Na dnešním zasedání klubů první a druhé fotbalové ligy se dohodla pouze jedna změna, ovšem o to více podstatná. Již v příští sezoně se bude hrát Pohár ČMFS ve čtvrtfinále a v semifinále na dva zápasy.

Kluby upozorňovaly, že je zastaralé spoléhat v pohárové soutěži pouze na los. "Funkcionáři nechtěli, aby klíčová utkání rozhodovalo domácí prostředí. Takto dostanou oba soupeři stejnou možnost," sdělil Ivo Lubas, šéf profesionálních soutěží. Ovšem v závěru poháru může podle něho dojít k termínové kolizi s ligou.

Klub Bohemians 1905 chtěl prosadit změnu ohledně striktního nařízení mít na všechna místa pro diváky sedačky, ovšem u ostatních zástupců nenašel pochopení.

"Problém už byl vyřešen, klub Bohemians 1905 už má projekt na osazení sedačkami, který je těsně před zahájením. Práce by se měly stačit do zahájení ligy," uvedl Lubas. Na tribuně za brankou budou sklopné sedačky.

Stejně jako Bohemians 1905 neuspěl Žižkov, který chtěl mít výkopa v neděli dopoledne. Pouze čtyři soupeři s tím souhlasili, ostatní byli proti.

Změnou bude i nasazování rozhodčích do zápasů, kteří se již nebudou muset delegovat pouze dle losu.

"Kluby daly důvěru panu Macelovi, že rozhodčí může nasazovat zcela sám. Má jejich důvěru," řekl Lubas. "V Německu to funguje podobně: los rozhodne a předseda komise případně udělá změny," doplnil Macela. Ovšem jména delegovaných arbitrů budou i nadále tajná až do zápasu. Hodnotící známky se budou i nadále zveřjňovat, ač s tím UEFA příliš nesouhlasí a přeje si, aby byly neveřejné.

Několik klubů chtělo změnit výkop nedělního večerního televizního přenosu, ovšem nestane se tomu tak. "Jít se začátkem na dřívější dobu nebo na sobotu, to by diskriminovalo nižší soutěže, nevyhovující je i čas kolidující s televizními zprávámi na všech stanicích," argumentoval Lubas.

Prezident Mostu Petr Kabíček požadoval zvýšení počtu zahraničních hráčů mimo EU ze tří na pět, čímž sledoval zájem svého klubu. Ten má nyní k dispozici třicet cizinců a v příští sezoně chce sázet právě na ně. Kluby to ovšem zamítly.


Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články