Zpět na » Synot liga » Most skončil o příčku níže než loni

Synot liga - Most skončil o příčku níže než loni

0

Líbilo se

26.06. - Ač vyhlásilo vedení fotbalového Mostu jasný cíl skončit na lepší příčce než v loňské premiérové sezoně, nezadařilo se a klub skončil dokonce o jednu příčku níže.

Lepší umístění uniklo Mostu doslova mezi prsty a může za to hlavně špatný start do sezony, přelom podzimní a jarní části a konec jarní části.

Zatímco v loňské sezoně dokázal Most v prvním zápase ročníku vyhrát v domácím prostředí nad sousedními Teplicemi v severočeském derby 2:1 když otočil nepříznivý stav utkání, letos v prvních dvou zápasech v Jablonci a doma s Příbramí remizoval a následné dva zápasy ve Zlíně a s Budějovicemi dokonce prohrál.

V Teplicích v pátém kole remizoval poté, co za Most chytal poprvé Martin Vaniak, 2:2 a v dalším kole Most konečně poprvé v sezoně vyhrál, když porazil nečekaně pražskou Slavii 2:0.

Jenže až do zimní přestávky dokázal Most porazit pozte tři soupeře - Ostravu, Slovácko a Jablonec. V domácím prostředí sice dokázal remizovat například se Spartou 1:1, ovšem prohrál doma hodně zbytečně s Kladnem 1:3 nebo v Příbrami remizoval 0:0.

Od prvního jarního kola nedokázali mostečtí vstřelit více než šest zápasů branku a prohráli tak na Slavii a v Ostravě, se Zlínem, Teplicem a Libercem, stejně jako v Budějovích remizovali 0:0 a ač nevstřelili branku, měli z prvních šesti jarních zápasů čtyři body. Pokud by dokázali v některém zápase skórovat, skutečně mohli celkem snadno se umístit v konečném zúčtování na lepší než jedenácté pozici.

V dalším zápase se útočníci Mostu rozstříleli proti Brnu a Severočeši tak vyhráli vůbec první, ale bohužel pro ně také zároveň poslední jarní ligové utkání.

Po zápase s Brnem přišly v řadě tři remízy 1:1 na Slovácku a s Olomoucí a Plzní. Tři kola před koncem ligy se Most definitivně zachránil remízou 2:2 na Kladně. Poté sice dokázal ještě vybojovat bod za domácí remízu s Mladou Boleslaví, jenže vše přebil poslední zápas, ve kterém Most utržil na Letné ostudný debakl 5:0.

Počet bodů: 31
Stav zápasů: 5-16-9
Skóre: 31:41
Umístění v tabulce: 11.
Nejlepší střelec: Michal Gašpařík (6)
Průměrný počet diváků: 5.012 (5.)

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články