Zpět na » Synot liga » Nepovedená sezona Olomouce

Synot liga - Nepovedená sezona Olomouce

0

Líbilo se

23.06. - Sigma Olomouc prožila bezesporu nejhorší sezonu za poslední roky. Tým se zachránil až během posledních kol, na což nebývali v Olomouci zvyklí. Celkové 14. místo nelze hodnotit jinak než jako velké zklamání.

Tradičně ambiciozní olomoucká Sigma angažovala před sezonou nového trenéra, kterým byl Vlastimil Palička, který nahradil odcházejícího Petra Uličného. Příliš dlouho se však na lavičce Sigmy neohřál, pakoval se už po čtvrtém kole s pouhou jednou remízou na kontě.

Nahradil ho muž daleko zvučnějšího jména, zahraničím protřelý Vlastimil Petržela. Ten si hned přivedl posily, známé mu dobře z angažmá v Petrohradu: Jana Flachbarta a útočníka Lukáše Hartiga.

Ani oni zpočátku trápení týmu nezlomili. Klub se ocitl až na úplném dně ligové tabulky. První výhru přinesl až domácí zápas s Brnem, ve kterém se trefil nově příchozí Lukáš Hartig, jenž měl plnit roli hlavního střelce mužstva.

Poté nabraly věci pro Sigmu již daleko příznivější spád. Na domácím hřišti už body zbytečně neztrácela, a to ji dostalo ze sestupových příček. Vrcholem podzimu bylo bezesporu vítězství nad aspirantem na titul Mladou Boleslaví v poměru 3:1.

Vemku to tak slavné nebylo, Sigma přivezla z hrišt soupeřů za celý pozim jediný bod, a to z Příbrami. Ten měl ale, jak se později ukázalo, cenu zlata.

18 bodů po podzimu vypadalo po tragickém začátku vcelku přijatelně a zdálo se, že týmu se podaří během jara usadit se v klidném středu tabulky.

Během zimního přestupového termínu se udál jeden z nějvětších obchodů v historii klubu, Roman Hubník byl prodán za sto milionů korun do FK Moskva.

Jaro začala Sigma opět tragicky, série proher ji dostala opět do sestupového pásma a bylo jasné, že bude bojovat o záchranu až do úplného konce.

Důležité zápasy s přímými konkurenty v boji o ligovou příslušnost ale tým zvládl a před Příbramí, se kterou doma remizoval 0:0, si udržel dostatečný odstup. Pohroma tedy byla odvrácena, ale spokojenost v klubu určitě panovat nemohla, 14. místo kluboví bossové před sezonou určitě neplánovali.

Odnesl to nakonec kouč Petržela, jenž byl představiteli klubu po sezoně odvolán.

Sezona však měla i klady, prodej Hubníka zajistil klubovou pokladnu a do základní sestavy se prosadili další z řady odchovanců, na které klub může v budoucnu spoléhat. Jeden z nich, záložník Filip Rýdel, se podíval i na ME U-21 v Nizozemsku.

Pokud se tedy vedení Sigmy povede kvalitně posílit kádr a mužstvo se vyvaruje zbytečných ztrát bodů, který byly k vidění v uplynulém ročníku, může klub v příští sezoně počítat s vyššími příčkami.

Počet bodů: 26

Stav zápasů: 6-8-16

Skóre: 29:43
Umístění v tabulce: 14.
Nejlepší střelec: V. Sculmeister (9)
Průměrný počet diváků: 5.361 (4.)

Aleš Dvořáček / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články