Zpět na » Synot liga » Nejlepším trenérem Vítězslav Lavička

Synot liga - Nejlepším trenérem Vítězslav Lavička

0

Líbilo se

24.06. - Pokud by se měl vybírat nejlepší trenér mezi těmi, kteří v uplynulé sezoně zasáhli do prvoligového dění, mají redaktoři FotbalPortalu.cz jasno. Nejlepším ze všech je jednoznačně bývalý trenér Liberce Vítězslav Lavička!

Pokud by se měl vybírat nejlepší trenér mezi těmi, kteří v uplynulé sezoně zasáhli do prvoligového dění, mají redaktoři FotbalPortalu.cz jasno. Nejlepším ze všech je jednoznačně bývalý trenér Liberce Vítězslav Lavička!

Vítězslav Lavička získal v minulé sezoně s Libercem mistrovský titul a letos se ho snažil obhájit, leč marně. Ač do posledního kola o něj vcelku úspěšně se svými svěřenci bojoval, skončil Slovan po prohře 0:4 v Mladé Boleslavi díky minitabulce, ve které byly zahrnuty vzájemné zápasy Slovanu, Boleslavi a Slavie, až na čtvrté příčce.

Příčce, zajišťující „třetí evropský pohár“ - tedy Intertoto Cup. Ač by mohl být Lavička se svým výkonem spokojen, protože z minima vytěžil maximum, po posledním zápase rezignoval. Podle zákulisních spekulací to bylo hlavně kvůli sporům s klubovým vedení, protože nesouhlasil s opakovanými výprodeji hráčů.

Lavička si svými výkony na lavičce Liberce řekl i o možnou spolupráci se svazem, kterou sám nevylučuje a byl by za ní i celkem rád. Možná i proto odmítl nabídku právě Mladé Boleslavi, aby ji trénoval. Z té totiž po sezoně odešel do rumunské Politehniky Dušan Uhrin mladší, jenž skončil na druhém až třetím místě za Lavičkou, spolu se slávistickým trenérem Karlem Jarolímem. Mezi dvojicí Jarolím-Uhrin a vedoucím Lavičkou je propastný rozdíl osmi bodů!

Karel Jarolím si druhé místo zasloužil podobným stylem jako Lavička první. Z minima ve Slavii vytěžil maximum, když klub dokonce několik kol na jaře vedl ligový peleton. Po třech a půl letech! Během sezony se objevily spekulace, že by mohl nahradit v Liberci Lavičku, kterému hrozil vyhazov. To však Jarolím vyvrátil tím, že prodloužil ve Slavii smlouvu na další tři roky.

Dušan Uhrin mladší, který mimochodem dříve také coby trenér prošel Slavií, se od svých kolegů příliš neliší. Pouze měl možná o něco lepší kádr. Však vezměte si sami: reprezentanti Abrahám, Matějovský, Pecka. A to ještě v zimním přestupovém období přestoupil do Sparty Marek Kulič, který má až tak velkou formu, že si mnozí přejí ho vidět dokonce v základní sestavě reprezentace.

Možná právě to, že měl silnější kádr než Lavička s Jarolímem rozhodlo o tom, že Uhrin nevyhrál. Trenér je to totiž jinak bezesporu kvalitní, ovšem s kádrem jakým měl by měl jeho tým uhrát více bodů.

Poslední z velké čtyřky trenérů je Michal Bílek, jenž převezl během podzimní části po Stanislavovi Grigovi Spartu. Do té doby vedl Plzeň, a v obou klubech si vedl úspěšně. Ač v to mnozí nevěřili, dotáhl Spartu ještě před zimní pauzou na první příčku v tabulce. Ovšem na jaře přišla krize, v prvním domácím zápase s Jabloncem letenský klub prohrál a díky výhře v Liberci se před něj v tabulce dostala Slavia.

O Bílkovo čtvrtém místě rozhodl velmi pravděpodobně fakt, že měl ze všech ligových trenérů nejlepší kádr a přesto nikdy jeho svěřenci nedokázali hrát atraktivní fotbal celý zápas. Vždy to byly jakési štěky, ať již patnáct minut proti Mladé Boleslavi, či půlhodina proti Teplicím. Jeden z mála zápasů, který se vyvedl, byl zápas v Olomouci.

Zato na hru Slavie pěli ódy odborníci po vícetero kol, stejně jako se dalo pěkně koukat na hru Boleslavi a Liberce. Ovšem Sparta? Byla sice produktivní a sbírala body, ovšem to je také asi tak všechno.

Konečné pořadí:
Vítězslav Lavička – 47 bodů

Karel Jarolím – 39 bodů

Dušan Uhrin, ml. - 39 bodů

Michal Bílek – 31 bodů

Lukáš Vojtěch / redakce, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články