Zpět na » Synot liga » Zklamáním sezony Tomáš Jun

Synot liga - Zklamáním sezony Tomáš Jun

0

Líbilo se

26.06. - Největším zklamáním uplynulé sezony je podle redaktorů serveru FotbalPortal.cz útočník pražské Sparty Tomáš Jun.

Ten sice předloni vyhrál korunku pro nejlepšího ligového střelce a získal angažmá v Turecku, ovšem pro uplynulou sezonu se do Sparty vrátil zhrzen z tureckého angažmá na hostování a vstřelil pouze jednu branku.

Ovšem Sparta uvažuje vážně o tom, že by mu hostování prodloužila!

Druhým největším zklamáním je hra Sigmy Olomouc, která patřila ještě nedávno mezi tři nejúspěšnější kluby v Česku od rozdělení federální ligy: spolu se Spartou a Slavií. Letos však nejdříve odešel po pár odehraných ligových kolech trenér Palička, kterého nahradil trenér Petržela.

Ovšem ani pod Petrželou nehrála Olomouc pohledný fotbal, její obránci kupili chybu za chybou a o to více tedy v zimě překvapilo to, že z klubu přestoupil do FK Moskvy stoper Roman Hubník, za kterého nepřišla žádná rovnocenná náhrada. A Sigma se jen tak tak zachránila.

Velkým zklamáním je i to, jakým způsobem naložila Slavia s první příčkou. Jak jsme již zmiňovali v dřívějším článku, několik kol vedla po více než třech letech sice ligu, ovšem najednou jí v zápase na Slovácku došel střelný prach, což trvalo dalších pět matchů. Nakonec byla ráda za to, že shodou okolností vybojovala druhou příčku. Ne, takhle se o titul vážně nehraje!

Stejně bodů jako Slavia získali fanoušci. Ti se sice většinou během uplynulého ligového ročníku chovali ůstojně, ovšem našlo se i pár vyjímek. Za všechny stačí vyjmenovat podzimní derby, když sparťané odpálili ve svém sektoru vojenskou pyrotechniku, čímž si de facto vynutili zákaz pyrotechniky na stadionech.

Ovšem pokud si někdo myslí, že úplný zákaz pomůže od toho, aby se na stadionech pyrotechnika nezapalovala, je na omylu. Slávisté, sparťané, baníkovci a další. Ti všichni ji i přes zákaz svazu zapalovali a je jen ostuda, že svaz nedodržel slib udělení tvrdých sankcí v případě, že se tomu tak stane.

S ostudou proběhl i zápas posledního kola v Českých Budějovicích, před kterým se loučil rekordman v počtu reprezentačních startů Karel Poborský s aktivní hráčskou kariérou. Slávisté na něho totiž, ač jim pomohl před jedenácti lety vybojovat zatím poslední ligový titul, skandovali neslušný výraz připodobňující spolumajitele budějovického klubu k otravnému hmyzu napadajícímu hlavně domácí dobytek.

Možná kupodivu rozhodčí na tom nejsou tak bídně v očích veřejnosti jako dříve, že by se začalo na této pozici vyjasňovat? Je to možné, ovšem je nutné také připomenout, že i v letošní sezoně bylo několik více než sporných posouzení. Jen pro srovnání: pouze samotná Olomouc podala během sezony více než deset připomínek k výkonům rozhodčích, přičemž valná většina z nich byla uznána svazem za odpodstatnělá.

Konečné pořadí:
Tomáš Jun – 38 bodů

SK Sigma Olomouc – 37 bodů

SK Slavia Praha – 27 bodů

fanoušci – 27 bodů

rozhodčí – 25 bodů

Lukáš Vojtěch / redakce, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články