Zpět na » Synot liga » MS20: Češi se dnes utkají s Argentinou o titul!

Synot liga - MS20: Češi se dnes utkají s Argentinou o titul!

0

Líbilo se

22.07. - Dnes večer čeká české reprezentanty životní zápas, finále MS hráčů do 20 let Mladíci se utkají v Torontu na umělém trávníku o světový titul s obhájcem titulu Argentinou. Historické finále můžete sledovat od 21 hodin na ČT2 a ČT4.

Kdo by to čekal před turnajem, že Češi si zahrají velké finále světového mládežnického šampionátu ve fotbale. Český výběr už má jisté stříbro, ale chce se porvat o zlato a stát se mistrem světa! Ale bude to velmi těžké, vždyť ve finálovém zápase se střetnou s pětinásobnými mistry světa v této věkové kategorii! Argentinci si zahráli šest finálových utkání a jedinkrát se museli spokojit se stříbrem. Čeští fotbalisté proto vstoupí do zápasu jako outsideři.

"Musíme se vyvarovat zbytečných chyb, vyvarovat jakéhokoliv podcenění soupeře, jakékoliv situace, ať standardní nebo herní. To znamená, že budeme muset znovu vycházet z pozorné obranné činnosti a jak jsem hráčům říkal před prvním zápase s Argentinou, když budeme pozorně bránit, když se budeme zdvojovat, zajišťovat, nevytvářet volné prostory pro rychlou kombinaci pro Argentinu a budeme schopní využít jakékoliv útočné situace, tak aby jsme přišli do protiútoků a pokusili se z nějaké brejkové situace nebo z povedené kombinace vstřelit branku, tak můžeme mít úspěch i tentokrát," řekl nám Soukup.

Nejlepší střelec českého mužstva Luboš Kalouda si myslí, že by mohlo zvítězit týmové srdíčko. "Musíme hrát opět jako tým, v tom máme obrovskou silu. Argentina je bezpochyby nejlepší tým na turnaji co se týče jednotlivců, ale jim právě chybí takové týmové srdíčko a to by nám mohlo pomoci k zisku vysněného zlata! "

Argentinskému kouči Tocallimu bude scházet hned pětice hráčů ze základní sestavy.Yacob a Cahais nemohou nastoupit kvůli dvěma žlutým kartám a se zdravotními problémy se potýkají Di Maria, Zarate a Escudero.
Češi se budou muset určitě obejít bez vyloučeného Jandy a Oklešťka, kterého trápí rameno od osmifinále. Záložníka Petra Jandu nahradí podle Soukupa jeden ze čtyř těchto hráčů – Gecov, Cihlář, Mareš nebo Held.

Česká dvacítka se utkala už na úvod šampionátu s Jihoameričany, se kterými bezbrankově remizovala a získala tak cenný bod. Finálový soupeř Čechů měl mnohem snadnější cestu do finále, když ve všech vyřazovacích bojích rozhodl už v normální hrací době, kdežto čeští hráči museli dvakrát spoléhat na penaltový rozstřel. Argentinští fotbalisté přehráli v osmifinále Poláky 3:1, ve čtvrtfinále těsně vyhráli nad Mexikem 1:0 a do finále postoupili přes Chilany, které zdolali 3:0.

Předpokládané sestavy:
ČR: Petr - Kúdela, Mazuch, Ĺ imůnek, Kubáň - Gecov (Mareš), Kalouda, Suchý, Mičola - Fenin, Střeštík.
Argentina: Romero - Fazio, Insua, Sigali (Voboril), Mercado - Banega, Moralez, Sanchez, Cabral - Aguero, Piatti.

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články