Zpět na » Synot liga » Kalouda si chce sáhnout na světovou trofej

Synot liga - Kalouda si chce sáhnout na světovou trofej

0

Líbilo se

21.07. - Nejlepšího střelec české reprezentace do 20 let Luboš Kalouda po návratu z procházky po městě Torontu si našel v pátek večer čas na FotbalPortal a poskytl nám exkluzivní rozhovor.

Před naším rozhovorem jste si zašel do města. Ĺ el jste na procházku nebo si něco koupit?
Ĺ el jsem na procházku, protože nebylo moc času na nakupování, ale stavili jsme se s Markem Střeštíkem v Air Canada center, kde hraje Toronto Maple Leafs NHL a je to krásný stánek...

Pojďme k semifinálovému zápasu s Rakouskem. Čekal jste, že tak rychle rozhodnete o postupu?

Abych řekl pravdu, tak nečekal. Ale v kabině jsme si řekli, že musíme ty začátky zápasu zlepšit, protože jsme je neměli dobré...Každopádně jsem za to rád, že jsme na ně takhle vlítli!

Kdy jste začal věřit, že si zahrajete světové finále?
Věřit úplně jsem začal, když ke konci zápasu nedal Okotie gólovou šanci a do konce zápasu zbývalo 10 minut, v tu dobu jsem už věřil, že postoupíme!

Co pro Vás znamená jako hráče samotný postup do finále MS hráčů do 20 let?
Je to pro mě splněný sen! Je to něco neskutečného a hlavně kvůli všem doma, protože ti si to nejvíc zaslouží za to, jakou mi projevuji podporu!!! A moc jim tímhle za to chci mockrát poděkovat! To se člověku hraje úplně uvolněně!

Jaký je nejbližší program českého týmu?
Teď akorát dopoledne jsme mohli jit naposledy se podívat sami do města. Jinak se budeme připravovat tak jako před každým zápasem tady. Dnes navečer máme regenerační trénink a zítra už budeme mít klasický předzápasový den, takže ráno volno, pak příprava na Argentinu a navečer předzápasový trénink. No a v neděli finále!

Co děláte ve svých volných chvílích?
Většinou když mám volno tak vyrazím do města, protože jsou tu krásná místa a obchody, kde se mi moc líbí. Hlavně nakupování dárků domů mi zabírá nejvíc času, to víte, přítelkyně a početná rodina dají zabrat (usmívá se) A tak jsem rád, že už jsem vše nakoupil a doufám, že jsem na nikoho nezapomněl.(usmívá se)

Nedali jste si nějakou další sázku těsně před semifinálovým duelem? Pokud postoupíte, že si například obarvíte vlasy.
Ne, žádná sázka už nebyla.

Ve finále narazíte na Argentinu, se kterou už jste hráli. Jakým způsobem byste ji chtěli zdolat?
Je mi jedno jakým způsobem je zdoláme, hlavně když po zápase zvedneme nad hlavu pohár pro mistry světa a Argentinci na nás budou jen smutně koukat!

A co by podle vás mělo rozhodnout o tom, kdo se bude radovat z titulu?
Těžko říct, co bude rozhodovat, ale my musíme hrát opět jako tým, v tom máme obrovskou silu! Argentina je bezpochyby nejlepší tým na turnaji co se týče jednotlivců, ale jim právě chybí takové týmové srdíčko a to by nám mohlo pomoci k zisku vysněného zlata!

Nebojíte se toho, že budete příliš přemotivovaní?

Teď už ne, můžeme naopak hrát v klidu, protože my nejsme v tomhle zápase ti co musí vyhrát...

Co říkáte na to, že jste nejlepším střelcem české dvacítky?

Je to pro mě krásné, ale jak už jsem řekl, je víceméně jedno, kdo ty góly dává, hlavně když se daří celému týmu. Potom mohou i jednotlivé výkony stoupat! Naopak to nejde! Proto asi týmy jako například Brazílie nebo Ĺ panělsko už jsou doma a my hrajeme finále! Musím klukům poděkovat, máme tu skvělou partii.

Jste hráčem 1. FC Brno, během uplynulé sezony jste odehrál málo minut, i když jste byl v prvním mužstvu jen od počátku tohoto roku. Věříte ,že se to po MS změní?

Těžko říct, je jenom na trenérovi jaké hráče staví. Já se musím snažit ho přesvědčit, že patřím do základní sestavy například na tréninku. a udělat všechno proto, abych hrával v základní sestavě, protože vysedávat na lavici náhradníků je v mém věku, když se potřebuji rozvíjet, strašně těžké...

Co byste chtěl na závěr vzkázat fanouškům do České republiky?
Fanouškům do České republiky bych chtěl vzkázat neskutečné diky za to co pro nás dělají, jak skvěle nás podporuji!!! Moc jim jménem svým a všech kluků strašně moc děkuji, jsou skvělí!!!

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články