Zpět na » Synot liga » Policie stíhá hráče Bystrce

Synot liga - Policie stíhá hráče Bystrce

0

Líbilo se

20.07. - Zdeněk Houšť, Aleš Schuster a Nenad Novakovič. To jsou hráči, které police vyšetřuje z korupce. Z nabízení úplatku jsou ještě stíhány dvě osoby, které mají blízko Vítkovicím, tyto činovníky zatím policie nezveřejnila.

Korupčního jednání se měli hráči dopustit v závěru loňského ročníku 2. ligy, kdy Bystrc doma prohrála s Vítkovicemi a tím zajistila hostům záchranu. Přitom domácí vedli již 2:0, ale hosté výsledek senzačně otočili na 2:4.


Disciplinární komise se případem bude zabývat 2. srpna na svém zasedání. Tam bude vycházet především z podkladů policie. Pokud se jim korupce skutečně prokáže, mohou být potrestání trestem na jeden rok až patnáct let zákazu činnosti v českém fotbale a Vítkovicím může být odebráno až dvacet bodů, případně mohou být vyloučeny ze soutěže a mohou dostat také pokutu.


Hráči podezření z korupce odmítají. To potvrdili na červnovém zasedání disciplinární komise, na které se jako jediný ze zmíněných hráčů nedostavil Nenad Novakovič.


Vítkovice již byly v minulosti za korupci potrestáni odebráním devíti bodů, to bylo v době, kdy vypukla v Česku známá korupční aféra, v níž „dominoval“ Ivan Horník.

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články