Zpět na » Synot liga » Kde nakonec skončí Ivana?

Synot liga - Kde nakonec skončí Ivana?

0

Líbilo se

18.07. - Zdálo se to jako hotová věc, že útočník Milan Ivana odejde ze Slovácka. Začátek lig se však rychle blíží a třiadvacetiletý hráč nemá stále jasno, kde bude v příští sezóně hrát.

Ivana byl v minulých dnech na testech v německém Mönchengladbachu, ale tam neuspěl. Vrátil se tak do Čech a čeká ho schůzka s vedením Slovácka o jeho budoucnosti.

Z českých klubů jeví o Ivanu zájem Slavia a Olomouc. Zájem mělo i Brno, ale to ztratilo zájem podle majoritního vlastníka klubu Romana Prose kvůli neúnosným požadavkům jeho manažera Karola Csontó. Zájem měla i slovenská Žilina, ale ani tam to nedopadlo. Asi nejblíže měl do Boavisty Porto, ale nezakotvil ani tam.

S konkrétní nabídkou nejdříve přispěchala Sigma. V uplynulé sezoně se zachránila až v předposledním kole a hledala výrazné posily. Podobnou nabídku jako Olomouc předložilo i Brno, později i Žilina.

Samotný hráč se však vyjádřil, že preferuje angažmá v zahraničí. Ve Slovácku má však ještě půl roku smlouvu a klidně se může stát, že bude půl roku bez fotbalu. Podobný případ si prožil Vlastimil Stožický, který se nakonec usídlil po půlročním půstu v Jablonci.

Takže pokud mu skutečně nevyjde zahraniční angažmá a nedohodne se s nějakým českým klubem, zůstane ve druholigovém Slovácku. A pokud tam neprodlouží smlouvu, může se klidně stát, že bude hrát pouze ze B tým nebo nebude hrát vůbec. Toto se stalo v posledních letech docela častým zvykem.


Milana Ivana se stal v sezóně 2005/2006 s 11 góly nejlepším střelcem ligy. Ve Slovácku působí od roku 2004 a za tuto dobu odehrál za klub z Uherského Hradiště 94 zápasů a vstřelil 22 gólů. Postupně se vypracoval i přes svůj mladý věk v oporu mužstva.


Minulá sezóna nebyla podle jeho přestav. Už na podzim si hledal nové angažmá a v mnoha klubech byl na testech. To ovlivnilo jeho výkonnost ve Slovácku, za které odehrál 25 zápasů a vstřelil čtyři góly.

Michal Horáček / Ondřej Hlaváč/FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články