Zpět na » Synot liga » MS20: Čeští mladíci budou hrát o finále s Rakouskem

Synot liga - MS20: Čeští mladíci budou hrát o finále s Rakouskem

0

Líbilo se

18.07. - Po senzačním postupu do semifinále přes Ĺ paněly čeká české mladíky Rakousko, se kterým budou bojovat o místenku do vysněného finále MS hráčů do 20 let. Utkání začíná ve čtvrtek brzy ráno v 1:45 českého času a bude to živě přenášet ČT4 Sport.

Už samotný postup do semifinále znamená nejlepší a historický výsledek české dvacítky. Ale čeští fotbalisté chtějí dál, touží si zahrát velké finále světového šampionátu. Aby se tam dostali, musí dnes v noci porazit v semifinále naše jižní sousedy. Ale nebude to lehké.

Podle brankáře Radka Petra to bude velice těžký zápas. "Rakousko se nedostalo tak daleko náhodou, takže to bude hlavně těžký soupeř," říká pro náš portál hrdina dvou penaltových rozstřelů. Člen ostravské juniorky by byl rád, kdyby zvítězili už v základní hrací době, protože hrát třikrát 120 minut je pro hráče velmi náročné.

Kouč Miroslav Soukup si nemyslí, že utkání s Rakouskem je klíčový, podle něho byly klíčové téměř všechny zápasy a připomíná to, že klidně mohli už po osmifinále odjet domů, takže na žádný boj o finále nemuselo vůbec dojít.

Rakouští fotbalisté podle českého kouče měli podobný ne-li stejný vývoj jako český tým v základní skupině, ale na druhou stranu ve vyřazovacích bojích prošli do semifinále suverénněji než jeho hráči.
"Oni mají velmi kvalitní obránce a hráče, kteří působí v rakouské lize, kteří nemají zkušenosti s dospělým fotbalem. Nedostávají nějaké velké množství branek, hrají poměrně pozorně v obranné fázi," charakterizuje hru našeho semifinálového soupeře český trenér.

A co by mělo podle Soukupa na Rakušany platit? "Jako na každého ostatního soupeře. To znamená lepší hra, dobrá útočná fáze, neztrácet míče v přechodové fázi, donutit soupeře hrát ve své obranné polovině tak, aby jsme si dokázali vytvořit útočný tlak a vstřelili branku, popřípadě dobře provedená standardní situace," řekl nám trenér, který poukazuje na to, že v rakouském týmu je několik cizinců.

Rakousku budou scházet dvě opory základní sestavy. Díky dvěma obdrženým žlutým kartám dostali stop na semifinálový zápas Stanislaw a Madl. V českém výběru má zdravotní problémy jen Tomáš Okleštěk, kterému jeho spoluhráči při oslavě postupu do semifinále hned po penaltách zalehli rameno, ale jeho start není vyloučen ve středečním utkání

Druhou semifinálovou dvojici tvoří Argentina a Chile.

Předpokládaná sestava ČR: Petr - Kúdela, Mazuch, Ĺ imůnek, Kubáň - Mičola, Kalouda, Suchý, Janda - Fenin, Střeštík (Pekhart).

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články