Zpět na » Synot liga » Jablonec se připravuje na pohárovou sezónu

Synot liga - Jablonec se připravuje na pohárovou sezónu

0

Líbilo se

15.07. - Fotbalový Jablonec se chystá na start ve třech soutěžích. Vedle domácího poháru a ligy ho čeká také pohár UEFA.

I přes postup do poháru UEFA z týmu odešlo několik kvalitních hráčů. Největší ztrátou bude pro Jablonec asi odchod Petržely do Sparty, který se zvláště v závěru sezóny prezentoval skvělými výkony. Kariéru ukončila dlouholetá opora Severočechů Jozef Weber, který zároveň nastoupil na místo asistenta trenéra. Weber však ke konci svého aktivního působní už spíše střídal.


Největší změny v následující sezóně budou však v útoku. Odešli Zeher se Smíškem. Zeher vstřelil za půl sezóny v Jablonci dva góly a Smíšek za celou sezónu pouze o gól více. Za ně ale přichází více než kvalitní náhrada. Jablonci se upsal Luděk Zelenka, který má na kontě 92 ligových gólů a v této sezóně by chtěl pokořil stogólovou hranici. Tento liberecký odchovanec vstřelil v minulé sezóně za Brno 11 gólů. Stal se tak pátým nejlepším střelcem a opět prokázal, že je na něj jako na kvalitního útočníka spolehnutí. Ăštočnou dvojici asi vytvoří s Janem Svátkem, který se v minulé sezóně spíše hledal. Dále pak už mají do útoku jablonečtí k dispozici pouze mladíky Nulíčka, Vošahlíka nebo Hlouška.


Dále přišli Josef Hamouz z Kladna a Vlastimil Stožický, který se v Teplicích nedohodl na smlouvě, a proto poslední půl rok nehrál. Stožický se však po dobu působení v Teplicíc prezentoval dobrými výkony a mohl by nahradit odcházejícího Petrželu.


Kde tým skutečně bota netlačí, je obrana. Tam je konkurence dobrá a případné ztráty mohou být plnohodnotně nahrazeny. Tým by však potřeboval ještě doplnit především o ofenzivní hráče. Jak se zdá, tak příchod Ĺ imáka ze Sparty byl pouze utopií. Klub má pak dále zájem o olomoucké Vojtěcha Ĺ těpána a Josefa Jindřiška, který do Olomouce přestoupil právě z Jablonce letos v zimě.


Ovšem nejcitelnější změna v Jablonci je výměna trenérů. Petra Radu, který strávil v Jablonci čtyři roky, vystřídá Luboš Kozel, ten před tím působil u rezervy Slavie. Pro Jablonec je to trochu risk. Zkušeného Radu střída perspektivní trenér Kozel, pro kterého je to první ligová štace. Navíc za Petrem Radou je vidět pořádný kus kvalitní práce.


Zatím má Jablonec na svém kontě pět přípravných zápasů, z nichž vyhrál čtyři. Prohrál pouze s Trnavou a dokázal porazit svého věčného rivala z Liberce. Čeká ho však ještě závěrečné herní soustředění v rakouském Seefeldu. Ligu startují jablonečtí hráči domácím utkáním se Slavií. V poháru UEFA startují ve druhém předkole. První zápas je na programu 16.8.

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články