Zpět na » Synot liga » Sigmu opustí nadbyteční hráči

Synot liga - Sigmu opustí nadbyteční hráči

0

Líbilo se

13.07. - I po necelých třech týdnech přípravy má kouč Hanáků Martin Pulpit v prvoligové kabině plno. Kádr již opustili Josip Ilič a Petr Vodák, které Olomouc testovala. O přesunech dalších hráčů se stále jedná.

V tomto týdnu projevil slovinský klub Factor Lublaň, předposlední celek uplynulé sezony, o olomouckého brankáře Jana Vojáčka, kam odcestoval na zkoušku. Příchod Petra Drobisze ze Slovácka a sestup juniorky ze druhé ligy způsobil, že se nadbytečným stal rovněž Tomáš Černý. Mladý brankář má v současné době nabídky ze Skotska a Česka, kde projevily zájem zejména Vítkovice a Třinec.

Zeštíhlení kádru, jenž bylo již dvakrát odloženo, probíhá postupně. Do prvního týmu se zřejmě nevejdou Vojtěch Ĺ těpán, Tomáš Hořava, Michal Vepřek, Lukáš Bodeček a Radim Nepožitek. O prvně jmenovaného projevil zájem severočeský Jablonec, který by chtěl i pravého obránce Josefa Jindřiška.

Hráči, jenž se nevejdou do prvního týmu, budou přeřazeni buďto do třetiligové juniorky nebo do Lipové, která hraje stejnou soutěž. Lipové totiž nebylo umožněna výměna soutěže s Přerovem ani Vyškovem, a protože nemá žádné kmenové hráče, podal klubu pomocnou ruku Jiří Kubíček. „Na Moravě výkonnostní fotbal upadá. Podívejte se, kde jsou Prostějov, Přerov, Drnovice, Kunovice nebo Kroměříž. Jakubčovice prodaly soutěž, Hranice sestoupily do divize,“ vysvětlil své počínání ředitel Sigmy.

Přestože má Sigma v kádru dostatek hráčů, Martin Pulpit by chtěl ještě posílit útok. Jasno by mělo být do konce týdne, kdy zúžený kádr dvaadvaceti fotbalistů vyráží na soustředění do Rakouska. V úterý sehrají na jihu země přátelský duel proti West Hamu United, o dva dny později je naplánován zápas s izraelským Hapoel Tel Aviv.

Ondřej Hlaváč / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články