Zpět na » Synot liga » Svěrkoš patří definitivně Baníku

Synot liga - Svěrkoš patří definitivně Baníku

0

Líbilo se

12.07. - Ăštočník Václav Svěrkoš už přestoupil do Baníku Ostrava. Čtyřiadvacetiletý fotbalista podepsal s ostravským klubem dvouletou smlouvu s opcí. Svěrkoš se na Bazaly vrací po čtyřech letech.

Před čtyřmi lety odcházel Svěrkoš z Baníku do německé Borussie Mönchengladbach. Tam se mu nejprve docela dařilo, ale postupně začal více vysedávat na lavičce a sportovně už mu to nešlo tak jako na začátku. Poté hostoval v Hertě Berlín a letos na jaře v rakouské Austrii Víděň.

Svěrkoš už na Bazalech trénuje týden, ale až dnes byl přestup dotažen. Ăštočník už dokonce vstřelil branku v přípravném zápase se Zlínem. Baník Ostrava musel čtyřiadvacetiletého hráče z Borussie vykoupit. Předseda představenstva Jakub Kahoun si po dotažení tohoto případu hluboce oddechl: "Jsme všichni moc rádi, že to máme za sebou. Jednání s Mönchengladbachem byla náročná," řekl.

"Jsem rád, že to tak dopadlo, můžu se konečně koncentrovat jenom na fotbal. Ani si nemyslím, že by to byl krok zpátky. Spíše doufám, že se odvděčím za důvěru, kterou mi vedení Baníku dalo," řekl k transferu samotný fotbalista.

Odchovanec Baníku měl nabídky také z Kolína nad Rýnem nebo ze Sparty. Nakonec se rozhodl kvůli pohodě a zázemí pro Baník. Chtěl by se totiž opět dostat na určitou úrověň.

Generální manažer Baníku Werner Lička je také velmi šťastný, že jsou úspěšná jednání s Mönchengladbachem u konce. Dále věří, že Baník letos bude silný: "S příchodem Bolfa, Svěrkoše, Tesaříka nebo Tchuře se zařadíme k favoritům ligy, ale věřím, že tlak zvládneme. Moc se těším na spolupráci s Vaškem, který se za roky, co byl v cizině, vůbec nezměnil. Velké mužstvo dělají velcí hráči, ale ti musí vytvořit tým. Venca Svěrkoš týmový hráč je. Těším se na první zápasy, už aby liga začala," dodal pro klubový web Lička.

/ FotbalPortal.cz, fcb.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články