Zpět na » Synot liga » Osmifinále MS20: Češi ve čtvrtek ráno proti Japoncům

Synot liga - Osmifinále MS20: Češi ve čtvrtek ráno proti Japoncům

0

Líbilo se

11.07. - Ve čtvrtek brzy ráno čeká české mladíky velmi důležitý boj o postup do čtvrtfinále s Japonskem na MS v Kanadě. Český výběr si poprvé na šampionátu zahraje na přírodní trávě a vyrovnat se s tříhodinovým časovým posunem.

Česká reprezentace si splnila základní cíl: postoupit ze základní skupiny a vylepšila tak umístění z posledního šampionátu, kterého se zúčastnila. Hráči nehodlají skončit už v osmifinále a cítí, že Japonce mohou porazit. Jen dvakrát v historii se českému týmu povedlo postoupit do čtvrtfinále.
Podle hráče Luboše Kaloudy se tým na osmifinále strašně těší. “Každopádně se tady všichni na ten zapas strašně moc těšíme a chceme udělat všechno proto, aby jsme šli dál a dál v turnaji. Osobně jsem byl trošku nešťastný, když jsem nemohl naskočit do zápasu s Argentinou kvůli zranění, ale říkal jsem si že si proti nim chci alespoň ještě jednou zahrát a ta možnost by byla za určitých okolností až ve finále, takže bych si tento sen strašně rád chtěl splnit,“ říká exkluzivně našemu portálu.
Češi si zahrají během kanadské mise už se třetím zástupcem asijského fotbalu. Poprvé se utkali v generálce šampionátu proti Jižní Koreji, které podlehli 0:1. Poté v základní skupině je čekal další tým z Korejského poloostrova a to KLDR, se kterou nakonec remizovali 2:2 Do třetice nastoupí v zápase o postup do dalšího kola proti výběru Japonska.
Podle brněnského hráče čeká český tým zatím nejdůležitější duel na tomto mistrovství a o hře japonského celku dodává: „Japonsko jsme viděli hrát ve dvou zápasech ve skupině a musím říct, že hrají typický asijský fotbal. Menší hráči, kteří jsou ale skvělí na balónu a strašně rychlí. A to jsme se přesvědčili jak v přípravném zápase s Jižní Koreou, tak ve skupině se Severní.“

Luboš Kalouda si přeje, aby se rozhodlo už v základní hrací době a mít klid, a dodává:
“A kdyby náhodou přišlo až na pokutové kopy, tak věřím, že máme v týmu takové hráče, kteří se této šance nezaleknou a penalty s přehledem promění. Ale můžu říct, že osobně bych na značku pokutového kopu nešel.“
Zápas začíná ve čtvrtek v 5:15 SELČ, přímým přenosem jej vysílá ČT4 Sport.
Předpokládaná sestava ČR: Petr - Kúdela, Mazuch, Ĺ imůnek, Kubáň - Gecov, Kalouda, Suchý, Janda - Fenin, Střeštík.

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články