Zpět na » Synot liga » Koloušek českou ligu stále sleduje

Synot liga - Koloušek českou ligu stále sleduje

0

Líbilo se

11.07. - V exkluzivním rozhovoru pro FotbalPortal.cz se svěřil Král ligových trávníků, soutěži vyhlašované Deníkem Sport, z roku 2002 záložník Václav Koloušek mimo jiné i s tím, že stále sleduje českou ligu. "Mám české programy a jsem ve spojení s bývalými spoluhráči," říká.

Jednatřicetiletý Václav Koloušek začal s fotbalem v Mladé Boleslavi, ovšem již v devíti letech přestoupil do Dukly Praha. Dvě sezony hrál v Salartinaně Calcio v Itálii, poté přestoupil do italského Fermana, ve kterém působil jednu sezonu. V roce 2000 se vrátil do české ligy, během sezony 2000/01 získal mistrovský titul a přestoupil do Slovanu Liberec.

Hned v následující sezoně získal se Slovanem druhý titul a v lednu 2004 přestoupil do pražské Slavie. Ovšem ač přišel s velkým očekáváním za 19 milionů korun, ovšem v květnu téhož roku onemocněl akutní leukémié a kariéru dočasně přerušil. Po vyléčení ohlásil v zimě velký návrat, jenže v létě se nepohodl při soustředění v Krkonoších s trenérem Jarolímem a vedení Slavie pro něho poslalo do Ĺ pindlerova Mlýna auto. Později byl přeřazen do rezervy a tak uvítal, když se o něj v srpnu zajímala Marila Příbram tak inzenzivně, až do ní nakonec přestoupil. V lednu loňského roku zamířil do rakouského Paschingu.

V Rakousku jste hodnocen jako jeden z nejlepších hráčů. Myslíte si, že by jste se mohl prosadit i v lepším klubu než jste nyní?
V Innsbrucku mám smlouvu ještě na rok a oni se o mém odchodu nechtěli vůbec bavit. Věřím že bych se ale prosadil. Cítím se dobře.

Berete to tedy i jako jakési zadostiučinění poté, co se o vás zmínil trenér Jarolím v médiích jako o hráči, o kterém si myslí že už na velký fotbal nemá?
Neberu, protože tenhle pán věděl moc dobře proč to říká aniž mi dal šanci přesvědčit ho. Dál bych se o tom nechtěl bavit.

Sledujete i nadále českou ligu?
Sleduji, mám české programy a jsem ve spojení s bývalými spoluhráči.

Prošel jste vlastně všemi předními českými kluby - Spartou, Libercem, Slavií. Je nějaký z nich, na který si vzpomenete častěji - a třeba mu dnes fandíte?
Abych řekl pravdu fandím Liberci, kde mi lidé kolem fotbalu strašně pomohli i v době nemoci, ale Slavii sleduji stále a doufám, že se fanoušci konečně dočkají toho tolik let slibovaného stadionu.

A co Spartu, tu také sledujete?
Spartu tolik ne, jen sem tam si s někym zavolám.

Jak by jste srovnal úroveň české a rakouské ligy? V čem se liší?

Já už jsem to někde říkal. U nás se to řídí hlavně tím neikasovat. Tady to není tak svázané taktikou. Ăšroveň? Myslim že to je srovnatelné.

Myslíte si, že by mohla přední rakouská mužstva hrát v Česku důstojnou roli?
Třeba Salzburk by hrál u nás určitě o titul.

A další týmy bojující v Rakousku o druhé, třetí místo?

Rapid, Austria také. Třeba na Rapid chodí na každý zápas patnáct tisíc diváků. A to se hraje taky jinak.

Je v Rakousku na stadionech pak při těch návštěvách deset patnáct tisíc diváků lepší atmosféra než bývá v Gambrinus lize?

Na Rapidu je přímo fantastická. V Salzburku a i u nás je to super.

V Rakousku v uplynulé sezoně působilo několik vašich bývalích spoluhráčů - Piták, Holeňák, Bejbl. Byli jste v kontaktu?
Určitě a jsme stále. Třeba Míra byl hodně špatný z toho co o něm řekl Doležal. Oni by si měli nejdříve zamést před vlastním prahem a pak někoho z něčeho obviňovat.

I některé další nešťastné výroky funkcionářů, ale i médií či fanoušků přispívá k tomu, že se čeští fotbalisté až na vyjímky nevracejí zpátky do české ligy. Jak jste na tom vy - pokud by přišla zajímavá nabídka z Česka, přijmul by jste ji?

Jedině kdyby se jednalo o Liberec. Myslím, že u nás je problém kdo ten český fotbal vede. Ale delegáti si je zvolili a s tím se nedá nic dělat.

Když jsme u Liberce, co říkáte na to že v loňské sezoně hrál až do posledního kola o titul a nakonec letos hraje pouze Intertoto?
Co na to můžu říct. Dopadlo to tak, jak to dopadlo. Věřím, že se do Poháru UEFA probojují.

To by bylo potřeba i kvůi bodům do koeficientu... Ještě nedávno na tom nebyl český fotbal zle, ovšem nyní hrozí že by za čas vysílal pouze jednoho zástupce do předkola LM nebo UEFA Cupu. Kde podle vás nastala chyba?
Podle mě má na tom vliv brzký odchod mladých hráčů a potíže Sparty v posledních třech letech.

Pomohlo by tomu kdyby se do LM probojoval vedle Sparty i nějaký kiný klub? Ať již třeba letos Slavia nebo za rok Liberec, Boleslav.

To určitě, ale i v Poháru UEFA by to chtělo dojít aspoň do skupiny.

Který z těch tří týmů pro to má asi nejlepší předpoklady?

Slavia i Liberec určitě.

Vraťme se zpátky k Wackeru. Na internetu visel s vámi rozhovor, kde jste se trochu opřel do trenéra Innsbrucku kvůli tomu, že staví některé hráče kteří na to nemají místo toho aby stavěl ty, kteří by si to zasloužilo. Jak to bylo?
Tak takhle to určitě nebylo, já se tady nemám zapotřebí do někoho opírat! Já se jen zastal trenéra Straky když nás právem zkritizoval za výkony.

Jak to vypadá s posilami Wackeru pro novou sezonu?

Přišli čtyři nový hráči a myslím, že nám pomůžou.

Představilo přes vás už klubové vedení cíl pro novou sezonu?

Klidný střed tabulky.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články