Zpět na » Synot liga » Markovi Suchému se v Kanadě líbí

Synot liga - Markovi Suchému se v Kanadě líbí

0

Líbilo se

10.07. - V exkluzivním rozhovoru prozradil stoper pražské Slavie a defenzivní záložník dvacítky, bojující v Kanadě o světový titul, Marek Suchý prozradil, že se mu v Kanadě líbí. " Tady ve Victorii je zatím hodně slunečno," říká.

Jaké je v Kanadě zatím počasí?
Tady ve Victorii je zatím hodně slunečno, má tu být až pětatřicet stupňů. Jinak jsme zažili už i hodně deštivé dny. Spíše je tu ale hezky. (úsměv)

Takže chodíte o volnu ven do města a poznáváte cizí kulturu?

Včera a předevčírem jsme se do města podívat mohli, takže jsme si s klukama udělali poznávací odpoledne. (úsměv) I předtím v jiných městech jsme vždycky měli aspoň trochu volna a mohli poznávat města. Je to něco nového a je hezký to poznat.

Co vás osobně zatím na kanadské kultuře nejvíce zaujalo?

Tak nejvíce asi to, když jsme se byli podívat na dva dny v Torontu. Ĺ li jsme do města a všude okolo byly mrakodrapy. Bylo to jako ve filmech.

Jak žije Kanada probíhajícím šampionátem?

Docela mě překvapila, protože tím žije docela dost. Hodně lidí o tom ví a zajímají se o to. Spousta lidí nás zastavuje ve městě a ptají se, chtějí se s námi fotit. V televizi je to taky hodně publikované.

Koukáte se na pokojích na sestřihy zápasů a na přenosy dalších skupin?
Koukáme na sestřihy na internetu na fifa.com a když nám to vyjde, tak se samozřejmě koukáme i na ostatní zápasy.

Jakému z ostatních týmů vy osobně na šampionátu fandíte?
Mám určité sympatie k Argentině. V zápase s námi byli výborní, mají tam skvělé fotbalisty.

Jaké máte zatím pocity z hry týmu? Po neúspěchu jednadvacítky se tvrdilo že je to potvrzení toho, že je český fotbal tomu světovému nekonkurenceschopný.
My nejsme žádní Brazilci nebo Argentinci, takže naše hra musí být založená na poctivosti a bojovnosti. Určitě cítím, že tenhle tým sílu má a prokáže se to hlavně při vyřazovacích bojích. Samozřejmě jsme věděli o neúspěchu jednadvacítky, ale i kvůli tomu chceme napravit jméno českého fotbalu.

A zatím se to daří! Až do jaké části turnaje si myslíte, že se tenhle tým může reálně probojovat?
Teď máme japonce. Musíme se na ně dobře připravit a zkusit postoupit. Potom se uvidí. Víme, že když by se nám teď podařilo vyhrát, tak narazíme na jednoho z dvojice Brazílie-Ĺ panělsko, takže to by nás čekal velmi těžký zápas. Ale nikde není napsáno, že nemůžeme dojít až do finále.

Po postupu ze skupiny jste si kolektivně ostříhali vlasy. Padla i nějaká sázka pro Japonsko?

Jo, to je pravda, řekli jsme si to už před prvním zápasem. Teď vypsal sázku trenér Soukup. Když se postoupí přes japonce, ostříhá se taky jako my.

Berete šampionát i jako šanci ukázat se případným zájemcům? Spekuluje se o zájmu Anderlechtu Brusel.
Tak já tedy o ničem nevím. Jsem hlavně rád, že jsem po tom zranění hlavy na šampionát vůbec mohl odjet, že můžu hrát a užívám si to tady. Protože mistrovství Evropy mi kvůli zranění uniklo.

Na druhou stranu MS je více, ne?

To určitě!

Jak se vám vůbec v té masce hraje? Limituje vás nějak při hře?
Je to bez problémů, po pár trénincích jsem si na ni zvykl. Hlavně je dobrá pro můj osobní pocit, že se nebojím jít do soubojů i hlavičkových. Trošku je v ní horší orientace když je míč někde ve vzduchu, ale jinak je OK. Teď už trénuju bez ní a v zápase s Japonskem už bych chtěl bez ní i hrát. Cítím, že už to zvládnu.

Není to risk jít do zápasu s Japonskem už bez masky?

Ne, není. Od primáře, který mě operoval, pana Hubáčka, jsem měl povoleno hrát bez ní už před týdnem. Ale já jsem s ní pro jistotu hrál celou základní skupinu. Zkusil jsem to bez ní na tréninku a nebojím se jít do hlaviček, takže cítím, že by mi už ta maska překážela. A ta orientace bez ní je taky lepší.

Tím možná ale ztratíte svoji novou přezdívku, která je Zorro. To vám není líto?
Ne, to není. (úsměv) Jde mi o fotbal, abych podal dobrý výkon. A ne o přezdívku. Přece s maskou nemůžu hrát napořád.

Petr Čech také chytal s helmou celou sezonu, celou následující v ní bude chytat dál a možná to bude až do konce kariéry.
Tak to moje zranění nebylo tak vážné jako Petra Čecha.

Dá se během šampionátu kromě poznání nové kultury také psychicky odpočinout od české ligy a všeho, co okolo ní je?
Jo, dá. Je to něco jiného. Taky jsme tady s klukama super parta. Je to tady v pohodě. (úsměv)

Myslíte i občas na návrat do Slavie? V poslední době jste s ní pokud se nepletu dvakrát za sebou neabsolvoval herní přípravu kvůli zranění, nyní je to do třetice kvůli šampionátu. Není to limitující?
Myslím na Slavii. Jsem v kontaktu s klukama, s Michalem Ĺ vecem. A koukám na internet. Vždycky to tak nějak vyšlo, je to smůla. Ale doufám, že to všechno dopadne dobře!

Teď se k tomu přidala ta známá situace s prodloužením smlouvy. Nebojíte se toho, že by jste mohl být přeřazen do rezervy? I takové případy se bohužel stávají.
Přeřazení si moc nepřipouštím. Bylo to všechno hrozně rychlé, já jsem odjel na šampionát a doufám, že až se vrátím, tak se to vyřeší a nebude žádný problém.

Proč je okolo té smlouvy takový spor? Je to kvůli částce, která by měla být uvedená ve smlouvě a za kterou by jste byl volný?

Tohle je otázka pro mého manažera a ne pro mě.

Myslíte si, že si může vyřizovat váš hráčský agent s panem Doležalem osobní účty? Mnohdy to tak vypadá, přestupy Eliáše, Nečase a dalších, nyní tahla kauza. Fanoušek s průměrnými informacemi by si mohl říct, že je to válka Vandase se Slavií.
Já nevím, do tohohle nevidím a nerad bych pouštěl do nějakého posuzování. Já jen vím, že pan Vandas nedělá žádná zásadní rozhodnutí beze mne, vše se mnou konzultuje a já mu plně důvěřuji.

Jak hruba často míváte schůzky?
Určitě jednou týdně.

Zpátky k šampionátu, což je přeci jen příjemnější téma. Na turnaji hrajete defenzivního záložníka. Jak dlouho trvalo než jste si na tuto pozici po delší době ho hráváte ve Slavii na stoperu zvykl?
Dostanu se tam víc do hry i do rozehrávky a taky si víc zaběhám. Mám tenhle post taky rád, takže žádný problém. I když jsem více zvyklý na stopera, trvalo to chvilku.

Takže by jste se nezlobil, kdyby jste v záloze hrál poté znovu třeba i ve Slavii?

Nezlobil. (úsměv)

Fanoušci si vás pamatují z ligového debutu v Příbrami právě z postu defenzivnějšího z obou středových záložníků. Hrál jste někdy dříve i na ofenzivnějším postu?
To ne, nehrál. Ale z defenzivního záložníka se dopředu můžu taky občas dostat. (úsměv)

Během tohoto přestupového období se zatím Slavia činí, z postu stopera a defenzivního záložníka vám ubylo po jednom konkurentovi, ovšem dva noví se objevili. Co na to říkáte?

Tak je jasné, že v klubu jako Slavia konkurence bude, nedá se nic dělat. Je to boj o místo.

Jste spokojen s dosavadní letošní letní přestupovou politikou Slavie?
Já to tady jenom čtu na internetu, takže jsem nové hráče ještě nepoznal. Hodně lidí odešlo, hodně přišlo. Lépe bych to posoudil, kdybych byl s mužstvem. Kádr ale určitě kvalitu mít bude.

Jak velkou posilou pro Slavii by byl Vladimír Ĺ micer?
Asi tou největší. He to velká ikona Slavie a skvělý fotbalista!

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Nejnovější články