Zpět na » Synot liga » Plzeň získala do svých řad Procházku z Boleslavi, opačným směrem putuje Fillo

Plzeň získala do svých řad Procházku z Boleslavi, opačným směrem putuje Fillo

Plzeň získala do svých řad Procházku z Boleslavi, opačným směrem putuje Fillo © fcviktoria.cz - Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň

0

Líbilo se

12.01. - Vedení Plzně a Mladé Boleslavi se dohodla na výměně hráčů. Do západočeského klubu míří stoper Václav Procházka, Mladou Boleslav posílil útočník Martin Fillo.

"O Vaška jsme se zajímali již v letním přestupovém období, nyní se transfer definitivně podařilo dotáhnout. Jedná se o kvalitního hráče, který může nastoupit na místě stopera i defenzivní záložníka. Navíc díky plzeňským kořenům detailně zná prostředí i většinu kabiny, aklimatizace tak v jeho případě bude blesková," řekl na adresu nové posily tiskový mluvčí Viktorie Plzeň Pavel Pillár.

Sám hráč měl z přestupu velkou radost. "Vracím se domů, do rekonstruovaných Štruncových sadů se moc těším. Jsem šťastný, že budu moct být u oficiálního otevření stadionu v dresu Viktorie," řekl k přestupu Václav Procházka. "Ke klukům se připojím hned v pátek, v sobotu bych již měl naskočit do duelu Tipsport ligy," dodal sedmadvacetiletý hráč, který v nejvyšší soutěži odehrál 194 utkání a vstřelil 12 gólů.

Oba kluby se dohodly, že přestupovou částku nebudou zveřejňovat. V Plzni zůstane i další obránce František Ševinský, který ve čtvrtek prodloužil stávající kontrakt, platný do června 2012, o další rok.

Do Mladé Boleslavi naopak míří záložník Martin Fillo, který se Středočechy odletí již v pátek na soustředění do Turecka. O formě působení pětadvacetiletého záložníka v městě automobilů se bude jednat v následujících dnech.

Pětadvacetiletý záložník tak na západě Čech vydržel po svém návratu z Vikingu Stavanger pouhý rok, pod trenérem Vrby nedostával tolik příležitostí, kolik si sám představoval. Přesun do Mladé Boleslavi uvítal.

"Je to pro mě nová výzva, chci se poprat o základní sestavu. Boleslav je ambiciózní tým, stejně jako Viktoria bude na jaře bojovat o evropské poháry. Věřím, že budu schopen pomoci," uvedl ke svému transferu Fillo, jenž má v lize bilanci 99 zápasů a 20 gólů.

Kam dál?

Michal Sitek / FotbalPortal.cz, Mediafax

Nejnovější články