Zpět na » Synot liga » Pavel Horváth prodloužil smlouvu s Plzní

Pavel Horváth prodloužil smlouvu s Plzní

Pavel Horváth prodloužil smlouvu s Plzní © uefa.com - Kapitán Plzně Pavel Horváth

0

Líbilo se

11.01. - Vedení fotbalistů mistrovské Plzně se dohodlo se záložníkem Pavlem Horváthem na prodloužení stávajícího kontraktu do léta 2013. Kapitán Západočechů a čerstvý Viktorián století tak odehraje ve Štruncových sadech také celou následující sezonu, Mediafaxu to řekl tiskový mluvčí Plzně Pavel Pillár.

"Jednání určitě nebyla složitá, moderní mluvou probíhalo vše ve velmi korektním stylu," usmíval se šestatřicetiletý fotbalista, který již ve vážnějším tónu dodal: "Hlavně kvůli jazykové výbavě jsem přemýšlel také o možnosti zahraničního angažmá, ale zájem klubu a především můj pocit, že ještě mám na to hrát na této úrovni, rozhodly pro Viktorii."

Při příchodu do Štruncových sadů v létě 2008 prohlásil střelec 71 ligových branek, že jeho snem je zahrát si s Viktorií evropské poháry na rekonstruovaném stadionu. Toto přání se mu může již za měsíc vyplnit, o další motivaci má však přesto postaráno.

"Nemůžeme si již dávat malé cíle. Snem je určitě obhajoba mistrovského titulu, ačkoliv jsme si vědomi velké ztráty z podzimní části sezony. A především bychom si rádi také v příští sezoně zahráli evropské poháry," dodal Horváth.

Radost z prodloužení kontraktu svého kapitána má také trenér Pavel Vrba. "Jsem rád už za něj, že si ještě alespoň rok a půl udrží figuru," usmíval se kouč západočeského mužstva. "Je samozřejmě jen dobře, že zde Pavel bude ještě v příští sezoně. Jeho vliv na hřišti i v kabině je nezpochybnitelný, nadále má týmu co dát," uzavřel Vrba.

Kam dál?

Petr Zikmund / mediafax.cz

Související odkazy
Noviny
Nejnovější články