Zpět na » Synot liga » Eliáš: Je na mě, zda ukážu že mám na základ

Synot liga - Eliáš: Je na mě, zda ukážu že mám na základ

Eliáš:  Je na mě, zda ukážu že mám na základ © -

0

Líbilo se

08.11. - Během loňského letního přestupového období zamířil slávistický odchovanec Pavel Eliáš spolu se spoluhráčem Valentou z rezervy pražského týmu do Jablonec, za který do dneška odehrál dvaadvacet ligových zápasů. "Celý podzim mě trápila zranění a nemoci," říká mladý hráč v rozhovoru pro FotbalPortal.cz

Jste odchovancem Slavie, za kterou jste během sezony 2005/06 odehrál tři zápasy. Cítil jste, že máte malou šanci se prosadit trvaleji do kádru?
Na Slavii jsem byl od deseti let, prošel jsem všemi mládežnickými kategoriemi. Dva roky jsem nastupoval za rezervní tým, kde jsem v podstatě čekal na šanci dostat se do Ačka. Ta přišla v době, kdy byla většina hráčů vykartovaná nebo zraněná. Po odehraných zápasech jsem se měl vrátit zpět do B, a v té době přišla nabídka z Jablonce. Usoudil jsem, že tam mám větší šanci hrát pravidelně.

Jenže na podzim jste pak odehrál v lize za Jablonec jednu minutu, když jste střídal v závěru zápasů v Příbrami. Nepomyslel jste si tehdy, že jste udělal hloupost, když jste přestoupil a stejně nehrajete?

To je pravda, ale celý podzim mě trápila zranění a nemoci. Samozřejmě mě trápilo, že nehraju a občas mě napadlo, jestli jsem svůj odchod neuspěchal. Stále jsem se snažil a snažím na sobě pracovat a doufal, že se prosadím.

Jaká zranění jste tehdy prodělal?

Tak nejprve jsem měl výron v kotníku. Po uzdravení jsem si odrazil při zápase za jabloneckou rezervu patu, která mě ze hry vyřadila na neuvěřitelných jeden a půl měsíce a nakonec mě v listopadu při zápase proti béčku Sparty omrznul palec u nohy, až mi slezl nehet (směje se).

Omrznul palec? To je při fotbale celkem kuriozní zranění. Jak se to přihodilo?
Podle spoluhráčů ze severu Čech zase tak kuriozní není (usmívá se). Napadl první sníh a já měl kopačky přesně na nohu. Ty se ve sněhu ještě smrskly. Teď už vím, že do zimy musím mít kopačky raději o půl čísla větší (úsměv).

Takže je to ponaučení pro příště, třeba již letošní sezonu. I když zatím žádná zima a sníh není...

To máte pravdu.

Během jarní části jste si pak ale zahrál ve dvanácti zápasech a odehrál přes 850 minut. To už je celkem pořádná porce zápasů, co?

Povedla se mně zimní příprava a hlavně jsem jí celou odtrénoval bez zranění. Trenér Rada mně dal šanci a já se snažil podávat co nejlepší výkony.

Naproti tomu váš spoluhráč Valenta, který s vámi přišel z rezervy Slavie, odehrál oproti vám více zápasů na podzim, ale na jaře jste si role obrátili. Hecoval vás v zimě, že hrál více než vy?

Nehecoval, já mu to přál, že nastupoval, já si na to bohužel musel počkat trochu déle.

Každopádně na jaře se karta obrátila. To jste musel být "na koni".
Obrátila, je to hodně o štěstí. Na podzim ho měl víc on, na jaře zase já. Samozřejmě, že jsem byl rád, že hraju.

Zahrál jste si i celý zápas proti Slavii, bral jste to hodně prestižně?
Na ten zápas jsem se hodně těšil. Chtěl jsem se proti svým bývalým spoluhráčům vytáhnout, takže jsem byl rád, že jsme vyhráli. Bohužel nám to hned v prvním podzimním zápase vrátili (usmívá se).

V čem byl v těchto dvou utkání asi největší rozdíl? Oba dva jste hráli na Střelnici, ale zatímco na jaře jste vyhráli, o tři měsíce později jste vůbec nebodovali.
No to nevím, do obou jsme nastupovali s cílem vyhrát.Fotbal je také o chybách a my tu jednu osudnou na podzim udělali.

Následující zápas v Teplicích jste také prohráli, proti Boleslavi ve třetím kole získali první bod. Vzpomenete si, jak jste se tehdy cítili? Během prvních tří kol pouze jeden bod, to není moc povedený vstup do sezony.

K tomu se moc říct nedá. Věděli jsme, že los je na začátku těžký, nástup se nám nepovedl a bohužel se to s námi táhne doteď. V nejbližších zápasech musíme pořádně zabrat a dostat se z pásma sestupu.

To se také stalo, hned ve čtvrtém kole jste nad Budějovicemi vyhráli, poté bodovali i v Kladně a s Bohemians. Ovšem vy jste dohromady odehrál sotva půl poločasu, zatímco v prvních třech kolech jste byl v základu. Nezdálo se vám to tak trochu paradoxní, že když se začalo dařit týmu, přestalo se dařit vám?
Možná jsem doplatil právě na ten těžký los v prvních kolech, kdy se nám nedařilo. Trenér udělal změny a vyšlo to. Předváděná hra ale stále není to, co bychom si přáli.

Ovšem od výměny trenéra, kdy po zápase s Mostem přišel místo Luboše Kozla František Komňacký, jde zatím týmu k duhu a během tří zápasů získal čtyři body.
Zase máte pravdu, i když si myslím, že nastupujeme stále se stejnou touhou vyhrát. Někdy se to povede, někdy ne. Já doufám, že nám se teď bude dařit.

V derby s Libercem jste hrál v základu i pod trenérem Komňackým, ovšem ve 36. minutě jste střídal. Je to pro vás ale příslib do budoucna?
Byl jsem strašně rád, že nastupuju. Úvod utkání se nám nepovedl. Trenér na to musel reagovat a mě jako defenzivního záložníka nahradil útočníkem. Tah trenéra jsem chápal, ale mrzelo mě, že nemůžu dohrát celé utkání. Teď záleží jen na mně jestli se mi bude dařit a jestli přesvědčím trenéra, že patřím do základu.

Kam dál?

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
clifford - 03.01. Odpovědět

chci popřát hodně štěstí Pavlovi Eliášovi. ten hráč má budoucnost. drž se Pavle

pavel eli - 03.01. Odpovědět

michale vavro, děkuji ti moc. Tobe chci rict ze nebyt toho zkurvenyho zranění, byla by ti česká liga malá

michalis - 26.11. Odpovědět

Myslim ze ten kluk na to ma,a jednou bude hvezdou na kterou liga ceka.Kazdopadne drzime palce.Trunvaldov

Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články