Zpět na » Synot liga » Plzeň by ráda zopakovala loňskou vydařenou sezonu

Synot liga - Plzeň by ráda zopakovala loňskou vydařenou sezonu

0

Líbilo se

02.08. - Plzeňská Viktorka vstoupí do nového ročníku Gambrinus ligy zopakovat nebo vylepšit loňské šesté místo. Informovali zástupci klubu své plány na tiskové konferenci před startem ligy.

Předseda představenstva klubu Ladislav Valášek zahájil tiskovou konferenci těmito slovy: "Minulý úspěch negarantuje nový úspěch. O ten nový se musíme společně poprat.“ A poté dodává: "Chceme, aby Plzeň patřila nejen mezi velká města, kde se hraje liga, ale aby patřila mezi ta města, kde se hraje první liga úspěšným způsobem, tedy kdy se tým pohybuje v těch vyšších patrech tabulky."

Západočeský celek si dává díky své úspěšné loňské sezoně vysoké cíle. "Jsem rád, že ambiciozní cíle jsou v souladu s profesionálním fotbalem, tedy uspět v každém utkání. Nikoliv tedy jako v minulosti, kdy stačilo bodovat jen v některých zápasech, aby se liga zachránila. S trenérem Levým a celým realizačním týmem chceme jít do nové soutěže s maximální snahou uspět doma, nebo venku. A to bez ohledu na to, jaké je jméno soupeře. Chceme se porvat o to, aby Plzeň byla v horních patrech tabulky," prohlásil Valášek.

Hlavní trenér Stanislav Levý hodnotil přípravu svých svěřenců na blížící se start Gambrinus ligy. "Příprava probíhala ve dvou částech. Tu první - hrubou jsme trávili většinu času tady v Plzni. Potom jsme měli možnost, stejně jako v zimě, zpestřit si ji zahraničním soustředěním v Rakousku, kde jsme sehráli tři zápasy s hodně kvalitními soupeři. Na závěr jsme se utkali s německou Herthou, a přestože se nám zápas výsledkově nevydařil, ohlasy po utkání nebyly negativní. I přes porážku nemáme do Německa zavřené dveře, ba právě naopak, ozvalo se několik bundesligových klubů. Během celého přípravného období jsme udělali maximum pro to, abychom mohli nejen úspěšně vstoupit do nového ročníku, ale abychom se prezentovali fotbalem, který se bude lidem líbit a přitáhne do ochozů fotbalových stadionů fanoušky."

Kádr Plzně se během letní pauzy nijak výrazně neměnil. Ze západu Čech odešli pouze Limberský, Mucha, Pilař a Veselý. Kromě navrátilců z hostování do plzeňského města přišli Ticháček, Brožík a Vaculík.

Plzeňští fotbalisté zahájí ligovou sezonu v Mostu v neděli 5. srpna, výkop je naplánován na 17:00 hod.

/ FotbalPortal.cz/fcviktoria.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články